Yüzyılın Hastalıklarının Sebepleri

6 Mayıs 2016
6 kez görüntülendi

Fitoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş: “Diyabetten kansere, kısırlıktan romatizmal hastalıklara kadar birçok hastalığın sebeplerinden biri, çağımızın sorunlarından biri olan genetiği değiştirilmiş bitkilerin rolünün büyük olduğunu söylüyor. Bu gıdaların mutfağımızdan mutlaka çıkması gerektiğini belirtiyor.

Fitoterapi (bitkisel tedavi) uzmanı Dr. Ümit günümüzde çabucak artan diyabet, kanser ve romatizmal hastalıkların gıda tarzımızla ilişkisini açıklıyor. Aktaş “21 ’inci yüzyılın morfini” olarak açıkladığı genetiği değişmiş buğdayı; şeker hastalığı ve kanser gibi çoğu hastalığın çabuk artışının sorumlusu olarak görüyor.

Fitoterapinin Gücünü Keşfedin

“Diyabete karşısında glütensiz ve buğdaysız diyet”

Çoğu şeye artık o eskidendi diyoruz. Bugün “çağdaş tıp” denilen kimyasal bir tıpla karşısında karşıyayız. 200 bin takvim insanlık tarihinde, bundan 70 sene öncesine dek hiçbir dönem kimyasal ilaçlardan yararlanılmamış. Tarih baştan başa ademoğlu doğal beslenmiş, hastalıklardan korunmak ve iyileşmek içinse fitoterapiden yararlanmış.

Fitoterapi, bitkisel ürünlerin ya da ilaçların hastalıklardan korunmak veya iyileşmek için kullanılmasını araştıran bilim dalıdır. Bu bilim “Nasıl beslenmeliyiz, hastalandığımızda ne yemeli, nelerden uzaktan durmalıyız?” gibi soruların da cevabını verir. bu nedenle fitoterapide çoğu besine ilaç besin olarak bakılır. Çoğunlukla ülkemizde aktar tıbbı gibi bakılıyor lakin bu yanlış. Fitoterapi bu konuda eğitim almış doktorların ve eczacıların işidir.

 

Herif 2 şeker hastalığı rahatsızlığınız varsa Fitoterapi uygulamaları hayatınıza büyük kolaylıklar sağlayabilir. Bugün modern tıp birçok kronik rahatsızlık gibi diyabeti de iyileştiremiyor. Sadece diyabetle yaşamınızı sürdürmenizi sağlıyor. Oysa diyabetlilerin yüzde 95 ’i tip 2 diyabettir. Beslenmenin düzenlenmesi, artı kiloların verilmesi ve fitoterapi desteği ile müşteri 2 şeker hastalığı rahatsızlığından kurtulmak neredeyse mümkün.

Diyabetiniz Varsa Buğdaya Dikkat

Diyabet cemiyetleri 1980 ’li yıllardan beri bütün tahıllı ürünleri nasihat ediyor. Ancak buğdayın içindeki amilopektin A, kan şekerini fazla süratli yükselterek insülin salgısını tetikliyor. Bu koşul hastayı iki saatte bir yemeye zorlayarak diyabete sebep olur. Hasta iyileşebilecekken iyileşemez hale kazanç. Buğdaysız ve glütensiz bir diyete geçerse, iyileşemeyecek diyabet hastası yoktur.

 

Hastalara Boşboğaz Tedaviler Uygulanabiliyor

Ne yazıkki buğdayın da genetiği değişmiş durumda. Buna ast olarak da protein olan glütenin varyasyonu değişti. Bu da insanlarda glüten intoleranslarına ve çölyak hastalığına sebep oldu. Bir Mayo Clinic çalışmasıyla çölyak hastalarının daha kısa yaşadığı ve kansere yakalanma risklerinin de arttığı saptandı.

Bir başka çalışmada ise çocuklarda son 10 yılda çölyak hastalığına yakalanma oranının 11 kat arttığı ortaya kondu. Ülkemizde derhal 6 milyona yakın kişi de çölyak olmayan glüten intoleransına sahip. Bu rahatsızlık kısırlık, fibromiyalji, sedef, diyabet ve kolitler gibi başka hastalıkları taklit ederek ortaya çıkıyor. Altta yatan sorun fark edilmediği için bu kişiler diğer hastalıklara yönelik düşüncesiz tedaviler alabiliyor.

Tüp bebek merkezlerine ciddi paralar ödeyen insanların bir kısmı aslında kısır yok, çölyak hastası. Glütensiz diyetle beslenseler, zaten bir yıl içinde gebe kalma şansları olabilir.

Genetiği değiştirilmiş buğday yendiğinde kısırlıktan kansere, diyabetten romatizmal hastalıklara ve migrene değin pek fazla hastalığın oluşmasına sebep olur. Çağımızın biyoloji ile ilgili silahı olan bu gıdayı mutfaklarımızdan çıkarmalıyız.

Bunun gibi darı, soya gibi birçok ürünün genetiği değiştirilmiş durumda. Kısırlaştırılmış tohumların ileride ne cins rahatsızlıklar getireceği hala tartışma halindedir. Elimizden geldiğince bu ürünlerden muhakkak uzaktan durmalıyız.

Yüzyılın Hastalıklarının Sebepleri www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yüzyılın Hastalıklarının Sebepleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık