1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir

Bugün birçok kişinin ortak sorunu olan tırnak soyulmasının nedenlerini, tırnak soyulmasına ne iyi gelir sorusunun cevabını öğreneceğiz.

Tırnak Soyulmasının Nedenleri

Tırnak soyulmasına neden olabilecek sorunları sıralayacak olursak;

* İklim değişiklikleri

* Beslenme

* Bazı ilaçlar

* Hastalıklar

* Kimyasal maddeler

* Su

* Takma tırnaklar

gelebilmekte. Tırnağınızın soyulmasına neden olabilecek bu olumsuzlukları hayatınızdan tam anlamıyla çıkaramayabilirsiniz. Bu durumda, tırnak soyulmasına ne iyi gelir, tırnaklarımızı nasıl koruyabilir bunu iyi bilmemiz gerekmektedir. Öncelikle tırnak soyulmasının bir sağlık sorunu olduğunu bilmelisiniz. Bol su içip, sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Kalsiyum eksikliğiniz varsa, bu yönde beslenmeye özen göstermelisiniz. Tırnağınız için dışarıdan yapılabilecek işlemlere gelince;

Limon

Doğal olarak tırnakları güçlendirenin en kolay yolu limondur. Limon kabuğu ile tırnaklarınızı nazikçe ovun. Limon kabuğu tırnaklarınızı güçlendirdiği gibi, tırnaklarınızın sararmasını da önleyecektir

-Limon kabuğunu, tırnaklarınızın uzaman yönünde sürmeniz gerektiğini vurgulamak isterim.

Nemlendirme

Tırnaklarınızın hassas ve kırılgan olmamaları için, tırnaklarınızı düzenli olarak nemlendirmelisiniz. Doğal yağlar ile tırnaklarınızı nemlendirebilirsiniz. Benim size önerim, haftada bir tırnaklarınızı nemlendirmeniz.

E Vitamini

Tırnaklarınızın sağlıklı bir şekilde uzaması için, tırnaklarınıza E vitamini sürebilirsiniz. Eczanelerde kapsül seklinde satılan bu vitamini, kreminize ya da tırnaklarınıza sürdüğünüz doğal yağa ekleyebilirsiniz.

Törpü Şekli

Tırnaklarınızın sağlığı için, tırnaklarınızı doğru bir şekilde törpülemelisiniz. Tırnaklarınızı küt bir şekilde kesiyorsanız, tırnaklarınız bir yerlere daha çok takılacaktır. Bu nedenle tırnaklarınızı düzgün bir şekilde kesip, nazikçe törpülemelisiniz.

Tırnakları Koruma

* Tırnaklarınızı korumak için, mümkün olduğunda tırnakları aşındıran maddelerden uzak tutun.

* Temizlik yaparken plastik eldiven kullanın.

* Tırnaklarınızı hava alabilmesi için, tırnaklarınızı uzun süre ojeli bırakmayın.

* Dengeli beslenip, yeterince sıvı alın.

* Gerektiğinde bir uzmana gidip, tırnaklarınızın aşınmasının nedenlerini öğrenin.

* Son olarak şunu söyleyebilirim ki, tırnak bakımlarınızı asla ihmal etmeyin.

Yorum Yap

Yorum Yap