Sağlıklı beslenmenin anahtarı elinizde!

21 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Takvim’de yer alan habere kadar Diyetisyen Merve Savur Yılmaz, azami avantaj sağlayabilmek için bir arada tüketilmesi gereken besinleri şöyle anlatıyor…

Yulaf ezmesi damar yollarını temizleyerek yürek krizi riskini azaltan yürek dostu bir besindir. Yulaf ezmesini C vitamininden zengin portakal suyu ile birlikte tüketmek vücudun kolesterol seviyesini dengeliyor ve damar tıkanıklığını engelliyor.

Ispanak, kara lahana, pazı gibi yeşil yapraklı sebzelerde demir minerali bulunuyor. C vitamininden varlıklı limon gibi besinlerle bu sebzeleri birlikte tüketmek vücuda enerji verirken bağışıklığı güçlendiriyor.

Domates gibi kırmızı renkli besinlerdeki karotenoidlerin beden göre emilebilmesi için eksik miktarda yağla tüketilmesi gerekiyor. Domatesin bu özelliğini arttırmak için tekli doymamış yağdan varlıklı olan avokado hoş bir alternatiftir.

Elma, solunum problemleri ve kanser ile savaşırken hafızayı da güçlendirir. Elmada yer alan kuersetin, kateşin adı verilen ve kara üzümde yer alan diğer bir flavonoid ile birleştiğinde kan pıhtılaşmalarını engeller, yürek sağlığını destekler. Sağlıklı beslenmenin anahtarı elinizde! www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Sağlıklı beslenmenin anahtarı elinizde! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık