Sağlığın Göstergesi Cilde Uyarı

8 Mayıs 2016
6 kez görüntülendi

Cildiye Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, bazı hastalıkların cilt aracılığıyla sinyal verdiklerini söyledi, “Ciltte görülen olumsuz gelişmeler hafife alınmamalı” dedi.

Cildin aşırı kuruluk nedeniyle pul pul dökülmesinin A vitamini eksikliğinin belirtisi olabileceğini söyleyen Dr. Ertek, şu bilgileri verdi: “A vitaminin yetersiz alınması ciltte kuruluğa neden olur. bu nedenle A vitamini içeren besinler, çinko, E vitamini ve Omcga-3 yağ asidi takviyesi cildinizi nemlendirecektir. Bu durumda sigara içmemelisiniz.

Kışın bile günde en düşük 2 vitamini sağlı litre su içmelisiniz. Demir eksikliği ve kansızlık cildinizin benzi atmış görünmesinin nedenlerinden bazılarıdır. Beta karolen taşıyan portakal, karpuz, domates gibi yiyecekleri tüketmelisiniz. Dudaklarda yara ve uçuk varsa, B ve D vitamini eksikliği, sağlıksız besin, demir eksikliği söz konusudur.

Stres, endişe, üzüntü de bu rahatsızlığa yol açabilir. Çivi kırılması, kalsiyum,  magnezyum, D vitamini ve çinko eksikliğinden kaynaklanır. Koyu yeşil yapraklı sebze, süt ürünleri, kuruyemiş, güneş ışığı ve zeytinyağı bu rahatsızlığı gidermeye tezgâhtar olur.”

 

Sağlığın Göstergesi Cilde Uyarı www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Sağlığın Göstergesi Cilde Uyarı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık