Anasayfa / Sağlık / Nöroloji hangi hastalıklara bakıyor

Nöroloji hangi hastalıklara bakıyor

Vücudumuzda bazı bölümlerde ağrı ya da rahatsızlık hissederiz. Fakat acaba bu rahatsızlık için hangi bölüme başvurmalıyız. Bazen kendi bildiğimizce bir bölüme gittiğimiz sonra yanlış gitmemizden ötürü tekrar ücret ödeyip başka bölümlere gittiğimiz olur. Bazen de yanlış gittiğimizden ötürü, doktor başka bölüme sevk eder. Ama bunlar hem vakit kaybetmemize hem de boş yere ücret ödememize sebep olur.

Dâhiliye gibi genel bir bölüme gitmektense Her rahatsızlığımız için uzmanına gitmeyi tercih etmeliyiz.

Nöroloji daha çok beyin, beyin sapı, omurilik ve çevresel sinir sistemiyle ve kasların hastalıklarını inceler. Hep cerrahi hem de ilaç tedavi yöntemleri uygular. Sinirlerin olduğu yerde meydana gelen rahatsızlık kuvvet ve his azalmasına yol açabilir.

Omurilik, motor uyarılar ulaştıran ana bir yoldur. Arada meydana gelen rahatsızlık, kuvvet kaybına ve his kaybına yol açabilir. Hatta hasta, idrar ve dışkı kontrolünde de zorlanabilir.

Eğer, kol ve bacaklarda uyuşma, ellerde titreme, vücutta uyuşukluk hissi, baş ağrısı, felç, baş dönmesi, hafıza kaybı, unutkanlık, vücutta seğirme, yüzde ağrı, çift görme, istemsiz hareketler, bunama, kasılma, dengesizlik gibi rahatsızlıklarımız varsa bir nöroloğa gitmeliyiz.

Depresyon ve sıkıntı neticesinde oluşan baş ağrılarında nöroloğa gitmek gerekmektedir. Nöroloji, felç geçirmemize sebep olan  pıhtının oluşmasına sebep olan etkenlerle mücadele eder. Sara hastalığı, parkinson hastalığı, beyin ve sinir enfeksiyonları, bel boyun ağrıları, beri beri hastalığı, kaza sonucu oluşan travma, sosyal fobi durumlarında da nöroloji bölümü tercih edilmelidir.

Hep bir yerlere koşmak, yetişmeye çalışmak, yetişememek, yalnızlık ve hayatın zorlukları ile tek başına mücadele etmeye çalışmak ama edememek hipertansiyona, şeker hastalıklarına ve kalp hastalıklarına sebep olmaktadır. Bütün bunlar inme şeklinde de kendini götürebilmektedir.  En iyi çözüme ulaşabilmek için tüm bu rahatsızlıklarla karşılaştığımızda gideceğimiz bölüm nöroloji bölümü olmalıdır.

Nöroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar Nasıl Tedavi Eder?

Nöroloji Muayenesi Nasıl Yapılır Video İzle

İlginizi Çekebilir

basen eritme eğzerszileri nasıl yapılır

Basenler Nasıl İncelir, Kilo Verilir, İnceltilir?

Bahar aylarının yaklaşması ile birlikte en çok konuşulanlar arasında yer alan kilo nasıl verilir. Hemen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir