MS hastalığı çatkapı gelir

20 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Yeni Asır’dan Tansu Edip Gökbudak’ın haberine kadar sempozyum Başkanı Prof. Dr. Hakim İdiman, “MS hastalığı sıklığı kadınlarda artan bir şekilde artan, asap sistemini etkileyen bir rahatsızlık. Tüm aileyi sosyal açıdan etkileyen, travmalardan daha sonra nörolojik rahatsızlıklara yol açan en kayda değer hastalıklardan biridir” diye konuştu.

Kurucu Öğretim Üyeleri Konferans Salonu’ndaki sempozyuma, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda, DEÜ Fizik Çare ve Rehabilitasyon Yüksekokulu öğretim üyeleri ve öğrencileriyle çok sayıda MS hastası katıldı.

Erken tanı kayda değer

MS hastalığının hayatın en kayda değer derhal çıktığını söyleyen Prof. Dr. Hakim İdiman, “Insanlar doğup büyüyor, evlilikler yapıyor. Birincil bebekler doğuyor ve en hoş anlarda çatkapı MS hastalığı çıkıyor. Oysa şu bir gerçek; MS kişiyi öldürmez. Erken teşhis ve tedaviyle birey sandalyeye hükümlü olmadan yaşamını sürdürür. Tıpta yaşanan gelişmeler sayesinde MS hastalığı sonucu vücut fonksiyonları azalarak tekerlekli sandalyeye bağlanan insan sayısı azalmıştır” dedi.

Prof. Dr. İdiman, “Tüm nörologlar her tanı konulan MS hastasına karşılık, tanı almamış MS hastaları olduğunu bilir. Cümbür Cemaat potansiyel MS hastasıdır” diye konuştu. MS hastalığı çatkapı kazanç www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık