Lazer Epilasyon Yöntemi Can Yakar Mı?

8 Mayıs 2016
8 kez görüntülendi

Günümüzde büyüyen lazer teknolojisi ile yapılan operasyonlar özel soğutucu cihazlarla birlikte uygulanırken, sızı hissini büyük oranda azaltılmaktadır. Hem sancı eşiği kişiye göre çeşitlilik göstereceği için, az da olsa acı hissedilebilir.

Fakat genellikle yönteminde kişinin rahatsız olacağı düzeyde bir ağrı durumu olmamaktadır.

Lazer epilasyon zararlı mıdır?

Lazer epilasyon yönteminin belirlenen herhangi bir zararı yoktur. Ama tatbik sırasında ve sonrasında zorunlu özen gösterilmez ise bazı olumsuz durumlar ortaya çıkabilir. Deride kaşıntı, şişme ve yanma gibi geçici komplikasyonlar oluşabilir. böylece lazer epilasyon tecrübeli uzmanlar tarafında uygulanmaktadır. Ayrıca lazer epilasyonu uygulamasındaki dozajın, kişiye yerinde olması önemli bir ayrıntıdır.

Ağrının önlenmesi için lazer epilasyonun dozunu azaltmak doğru mu?

Acı hissini ortadan uyandırmak için lazer dozunu azaltmak kuşkusuz yanlış bir davranıştır. Lazer uygulamasının optimal sonuçları, kılın kalın ve koyu renkli olmasından nedeniyle ışınların melanin pigmenti tarafından emilmesi ile sağlanmaktadır. Kısacası acı hissinin birazcık daha pozitif olması uygulamanın başarılı olacağını göstergesidir. bu nedenle dozajı azaltmak, kıl kökü tahribinin yeteri kadar olmamasından dolayı daimi sonuçlar elde edilemez. Hem acı hissi tolere edilebilecek düzeyde ve seans sırasında olmaktadır. Lazer epilasyon uygulamasında sonradan muhakkak ağrı hissi söz konusu değildir. Bknz: http://www.marmarahair.com/lazer-epilasyon-nedir-nasil-yapilir/

Lazer epilasyonun erkeklere bir zararı var mı?

Lazer epilasyon erkekler üzerinde tüm bölgelere uygulanabilir. Kadınlardan ayrı olarak bir durum yoktur. Ama esmer tenli erkeklerin sakal bölgesinde dilekçe yaparken, fazla daha titiz ve seçici davranılması gerekir. Huysuz halde esmer tenlerde leke oluşumu riski daha fazladır. Bunların haricinde lazer epilasyonun herhangi bir zararı ya da alt etkisi bulunmamaktadır. Nadir olarak yağlı ciltlerde epilasyon ardından akne sorunu görülebilir.

Lazer epilasyonun tabi etkisi var mı? Uygulamadan sonradan ağrı olur mu?

Lazer epilasyon uygulamasının aşina kalıcı bir etkisi bulunmamaktadır. Lazer esnasında kıl köklerinin etkilendiğinin belirtisi olarak uygulanan bölgede hafif kızarıklık ve kabarıklık oluşabilmektedir. Bu şart uygulamadan maksimum 30 dakika sonradan kendiliğinden geçecektir. Eğer rahatsız edici bir durum olursa hafif analjezik alınabilir. Oysa böyle bir durumun yaşanması söz konusu değildir. Yalnızca buz uygulaması ile rahatlama sağlanabilir. Geçmiş yıllarda kullanılan cihazlar ağrıya niçin olmaktaydı oysa günümüzde herhangi bir ağrıya neden olmayan ve daha çabuk netice alınabilen yöntemler uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Yöntemi Can Yakar Mı? www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık