Katarakt Çocuk Göz Sağlığını Da Tehdit Ediyor

11 Mayıs 2016
6 kez görüntülendi

Op.Dr.Atilia Kuşçu ile Tamer Arıkan, daha fazla ihtiyar hastalığı olarak tanıdık kataraktın yeni doğan bebeklerde dahi görülme olasılığının bulunduğunu açıkladılar Toplumda daha çok ihtiyar kesimin hastalı olarak bilinen kataraktın yeni doğan bebeklerde dahi görülebileceğini söyleyen Op.Dr.Kuşçu, “Evet hatalı duymadınız, Katarakt çocuklarda zeka görülebilir. Anne karnında başlayabilir.

Onun için yeni doğan bebeklerinizi mutlaka bir göz doktoruna götürün. Çünkü çocuk gözünün kaydığını, bozulduğunu bilemez. Tüm insanları kendisini gibi görüyor zanneder. Aileler bunu ihmal etmesin” diye konuştu. 

Katarakt ameliyatının artık eskisi dek güç olmadığını belirten Op.Dr.Tamer Arıkan ise bundan böyle yeni teknolojiyle kataraktın fazla daha kolay ameliyat edilebildiğini söyledi. İsparta’nın bu konuda çok şanslı olduğuna dikkat çeken Arıkan, “Bu bölgede 2000’li yıllarda FAKO yöntemini birincil başlatan doktorlar biziz. O süre Devlet Hastanesinde görev yapmaktaydık. Bugün dünya bu yöntemi kullanıyor. Çünkü daha ufak kesi ile daha iyi netice alınabiliyor” açıklamasında bulundu.

 

Katarakt Çocuk Göz Sağlığını Da Korkutma Ediyor www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Katarakt Çocuk Göz Sağlığını Da Tehdit Ediyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık