Kansere aleyhinde ‘arı zehri’ önerisi

Kansere aleyhinde ‘arı zehri’ önerisi

Kansere aleyhinde ‘arı zehri’ önerisi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi İç Hastalıkları Kanbilim Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ünal, her insanın vücudunun aralıksız kanser hücresi ürettiğini, immün (savunma) sistemi enerjik insanların vücudunun bu hücreleri öldürerek hastalığa yakalanmadığına ve savunma sistemi çelimsiz insanların ise bu hücrelerle savaşamadığı için kansere yakalandığına dikkati çekti.

İmmün sisteminin hastalığa yakalanma ve hastalığı yenme konusunda kilit nokta olduğuna göze çarpan eden Ünal, immün sisteminin bozulması, yavaşlaması, reaksiyon gösteremez ayla gelmesi nedeniyle toplumda yaş ilerledikçe kanser olma riskinin arttığını belirtti.

İleri yaşlarda, hücrelerin genlerinin, kromozomların bozulmaya başladığını ve başlangıçta kan kanserine yatkınlığın arttığını bildiren Ünal, şunları kaydetti:

“Genç insanlarda da kanser olma riski vardır. Her yaşta kanser riski taşınır oysa ileri yaşlarda bu tehlike daha pozitif artar. Kanserden korunmak ve kanseri yenmek için en önemli konu, vücudun savunma sisteminin kuvvetli tutulmasıdır. Arı zehri ilk olarak elde etmek üzere bal, propolis (arıların bitkilerden ürettiği ve kovan içi temizlikte ve kovanın yalıtımında kullandıkları bir madde), arı sütü gibi arı ürünleri savunma sistemini güçlendiren en doğal ve en kuvvetli kaynaklardır. Kanser tedavisi olan kişilerde kullanılan ilaçlar, kemoterapi, radyoterapi vücudun savunma sistemini çok zayıflatıyor. Vücudun hastalığa aleyhinde direncini çoğaltmak ve hücrelerin kanserli hücrelerle savaşabilmesini sağlayabilmek için savunma sistemini güçlendirecek maddelere gereksinim var. Arı zehri de bunların en önemlileri arasında yer alıyor. İmmün sistemi güçlendiğinde keza kanser yenilir keza de kanser süreci içinde yeni bir kanser oluşumu veya kanserin yayılması önlenmiş olur.”

YARDIMCI TEDAVI OLARAK KULLANILIYOR

Prof. Dr. Ali Ünal, bir insanı arı sokması durumunda vücuttaki fazla değişik stokinlerin açığa çıktığını ve beden direncini artırıcı etki oluşturduğunu aktararak şöyle devam etti:

“Biz senelerdir lösemi tedavisinde immün sistemini yükseltmek için vücuttan salınan bir madde olan interferonu kullandık. Bu maddeyi laboratuvar ortamında üretip iğneyle vücuda verdik. Bu sayede vücuttaki stokin dediğimiz uyarıcı maddeler, moleküller aniden yükseliyor ve kanser hücrelerine aleyhinde savaşmaya başlıyor. Arı sokmasında da benzer şart söz konusu. Biz arı sokturmuyoruz lakin arı zehrini kanserde muavin tedavi olarak kullanıyoruz.”

Sadece kanser değil öteki çoğu hastalığa karşısında da insanların immün sistemini mutlaka koruması ve enerjik tutması gerektiğini vurgulayan Ünal, bunun da doğal katkısız besinler tüketilerek sağlanabileceğini belirtti.

Arı ürünlerinin de doğadaki yüzlerce çiçekten alınan besin maddelerinden oluşması nedeniyle en doğal koruyucu olduğunun altını çizen Ünal, sadece zehrinin yok bal, polen, propolis, arı sütü gibi maddelerin de tüketilerek kanserden korunulabileceğini vurguladı.

AA

 

Kansere karşısında ‘arı zehri’ önerisi www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)