1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant Nasıl Yapılır?

İmplant Nasıl Yapılır?

Diş İçin İmplant Nedir?

Dental implant, bu tür eksik durum da olan bu dişlerin fonksiyon ve de güzel görünen estetiğini tekrar gerçekleştirmek amacı ile tam da çene kemiğine yerleştirme uygulaması yapılan ve en uygun malzemeden uygulanan gerçek olmayan diş köküdür. Geleneksel olan kaplama, köprü ve de damak protezlerine göre daha da güvenli, fonksiyonel alternatif bir tür tedavidir.

Bu yaşadığımız zamanda ise dental implant bu kavram yabancı kaynaklı bir sözcük olduğuna rağmen millet arasında da bilinen ve konuşulan bir sözcük haline gelmiş bulunmakta. Tanınmışlığı gün geçtikçe artan www.mynova.org implant kelimesinin Diş hekimliğine artık bilimsel bir kavram olarak girmesi ise son 20 yıl içinde olmuş bulunmakta. Dental implantların sözcük anlamına bakılırsa dental dişle ilgili, implant da doku içine konan, yerleştirilen anlamına gelen sözcükler.

Diş İmplant İşlemi Nasıl Olur?

Diş için olan implantlar, insan vücudu ile tam olarak uyumlu küçük titanyum vida ve de üzerine gelen abutment ile birleşme yapım aşaması bittikten sonra bir kron yapılarak (porselen – zirkonyum) tedavi tamamlanır. Yukarıda bahsettiğimiz titanyum vida doğal diş kökünün olan bu görevi yapması için geliştirilmiş çene kemiğine tam uyumlu gerçek olmayan diş köküdür. İmplant tedavisi http://mynova.org/implant-tedavisi/ olmuş müşteri o gün normal hayatına dönebilir.

İmplant tedavi uygulaması klinik ortamında, bir tür lokal anestezi yapılarak başlanır. Cerrahi operasyonlara karşı endişe duyan bazı hastalar da ise sedasyon ve de lokal anestezi kullanım işlemi uygulanarak implant işlemine start verilir.

Diş Eti Açılması

Anestezi uygulamasından sonra ise cerrahi operasyonla o diş eti açılarak çene kemiği tam olarak ortaya çıkarılır. Ortaya çıkan bu çene kemiğine öncelikle küçük çaplı bir rehber deliği açma işlemi yapılır. Sonrasın da açılan rehber delik yavaşça genişletme işlemi yapılarak implantın yerleştirileceği forma tam anlamıyla uygun hale getirilir. Çene kemiğindeki açılan o deliğin bir kaç aşamalı olarak genişletilmesi sayesinde kemik üzerinde oluşacak bazı travmatik etki de büyük oran da azaltılmış olur. Daha sonrasın da çene kemiğinde açılan o boşluğa implant vidalanarak yavaşça yerleştirilir.

Yorum Yap

Yorum Yap