1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Göz Çevrem Soyuluyor, Pullanma var Tedavisi Nedir?

Göz Çevrem Soyuluyor, Pullanma var Tedavisi Nedir?

Göz Çevrem Soyuluyor, Pullanma var Tedavisi Nedir?

Göz çevrem Neden Soyuluyor?

Gözleri gençliğin şifrelerinden birisidir. Cilt nasıl olursa olsun gözler insanın yaşını ortaya koyar. Tabi ki göz çevresi de buna dahil. Bu yüzden gözlerimizin sağlığını koruyup gerekli olan vitaminleri almanın yanı sıra göz çevremize de iyi bakmalıyız. Değişen hava koşulları sebebiyle cildimiz artık çok daha fazla etkileniyor. Güneşin zararlı ışınlarından, rüzgardan, susuzluktan vs. e tabi aldığımız besinleri de eskisi gibi olmadığı için gerekli olan vitaminleri de olması gerektiği kadar alamıyoruz. Bir de buna günlük tüketilmesi gereken su miktar tüketilmemesi eklenince göz çevremiz çok çok hassaslaşabiliyor.

Bilinmelidir ki göz çevresindeki deri çok incedir ve çok hassastır. Yüzümüze uyguladığımızdan farklı bir bakım uygulamamız gerekmektedir. Özellikle makyaj yapan kadınlar için bu çok elzemdir. Çünkü hem gün boyunca makyaj malzemesi tarafından yorulan göz çevresi bazen makyajdan arındırılmıyor. Bazen makyajdan arındırılıyor fakat doğru ürünler arındırılmıyor. Bazen de yanlı teknikler kullanılıyor. Dikkat edilmelidir ki yüz ellerden daha hassasken göz de yüzün geri kalanından hassas. El kreminin yüze sürülmemesi gerekli olduğu gibi yüz kremi de göz çevresi için ağırdır. Bu yüzden göz çevrenizde bir kuruluk söz konusu olduğunda kesinlikle herhangi bir nemlendiriciyle değil göz için uygun nemlendiriciler ile nemlendirilmelidir.

Göz çevresinde kuruluk, kızarıklık, tahriş, soyulma gibi problemler birçok nedenden ötürü oluşabilir. Bunlardan birisi alerjik reaksiyonlar olabilir. Alerjiniz olan bir besin veya krem göz çevrenizi irite etmiş olabilir ve sonucunda soyulmalar yaşamış olabilirsiniz. Onun dışında egzama gibi cilt kuruluğu göz çevresinde de görülüyor olabilir. Egzama, görüldüğü alanı kurutup, tahriş edip, pul pul yapan bir hastalıktır bu yüzden soyulmalara neden olabilir. Güneşte fazla kalma ve güneşten koruyucu ürün kullanmama durumunda göz çevresi soyulabilir. Hijyen eksikliği kaynaklı perioral dermatit hastalığı kaynaklı göz çevresi soyulmalar görülebilir. Göz çevresinde iltihap kaynaklı soyulmalara meydana gelebilir. Bunlardan bazıları bol bol su içerek, temizliğe ve hassasiyete dikkat ederek, bol bol nemlendirerek geçebilecek sorunlar iken bazılarında doktora danışılması şarttır.

Göz Çevrem Soyuluyor, Pullanma var Tedavisi Nedir? Melekhanim.com Farkıyla Sizlerle!

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Bu yazıyı okumam iyi oldu gerçekten faydalı bir yazı olmuş yazanların ellerine sağlık uyguladıktan sonra gözle görünür bir şekilde faydasını gördüm diyebilirim gerçekten faydasına inanamadım.