Bilgisayar Gözlere Hasar Veriyor

Bilgisayar Gözlere Hasar Veriyor

Bilgisayar Gözlere Hasar Veriyor

Lüzum meslek hayatında lüzum özel hayatta bilgisayarın fazla kayda değer yeri var. Bu gelişmiş teknolojinin sağlığımıza hasar vermemesi imkansız. Bilgisayarın en fazla hasar verdiği organ ise gözler.

Bilgisayar kullanımına tabi olarak en çok şikayet edilen konu göz yorgunluğu. Bilgisayar başında uzun vakit geçiren şahısların bezginlik ve ağrılı gözler, flu görme, gözlerde yanma, kuruluk duygusal ve gözlerde sulanma, çift görme, ışığa karşısında hassasiyet,baş ağrısı belirtilerine sahip olabilirler. Bunların göz yorgunluğunun işaretçisi olması muhtemel.

BİLGİSAYAR ÖNEMSENMEYEN PROBLEMİ ORTAYA ÇIKARIR

Bilgisayar kullanmak çok aşırıya kaçmadığınız sürece gözlerinizi bozmaz, yalnızca o zamana kadar önemsenmeyen veya fark edilmeyen kusurun ortaya çıkmasına sebep olur. Bu durumda yapılması gereken birincil şey göz doktoruna gidip problemin ne olduğunu öğrenmek, bu sorunu çözmek için gözlük ya da lens göstermek. Bu araçların numarası eğer yeterli değilse göz yorgunluğuna sebep olabilir.

ÖNLEM ALINMASI GEREKİR

Gözler yorulduğunda size bir takım sinyaller gönderir. Böyle durumlarda azıcık dinlenmeli gözlerinizi kapatmalısınız. Mümkünse bilgisayarda geçirdiğiniz süreyi kısıtlamalısınız. Eğer kişide göz kuruluğu varsa mutlaka gözyaşı damlası kullanılarak giderilmelidir.

Kaynak : Özgürlük

Bilgisayar Gözlere Hasar Veriyor www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)