1. Ana Sayfa
  2. Sağlık
  3. Baş Ağrısına Tavsiyeler, Neler iyi Gelir?

Baş Ağrısına Tavsiyeler, Neler iyi Gelir?

Baş Ağrısına Tavsiyeler, Neler iyi Gelir?

Son zamanlarda herkesin şikâyet ettiği bir durumdur baş ağrısı. Her yaşta görülebilen ve birçok kişinin deneyim ederek yaşadığı değişik rahatsızlıklara ast olarak ve ya hayat tarzından kaynaklanan nedenlerden dolayı ortaya çıkan, sık rastlanan bir rahatsızlıktır.

Alternatif olarak kullanabileceğiniz bitkilerle tanışın

Kedi Otu: Islah Edici ve rahatlatıcı etkisi ile aşina bu ot, baş ağrısı için de epeyce faydalı bir bitkidir. Günümüzde çoğu tablet, hap ve bitki veciz nehir içerisine de konulan bu bitki çeşidi baş ağrısı için kullanılabilecek bitki türlerindendir. bununla beraber uykusuzluk problemlerine aleyhinde da kullanılabilecek mükemmel bir bitkidir.

Sarı Kantaron: Bilhassa doğal antidepresan olarak da aşina bu değerli bitki moral bozukluğu, motivasyon eksikliği, vb. etkenlere karşısında tesir edebilen ilaçların içeriğinde de kullanılıyor. Baş ağrısı yönünden epeyce rahatlatıcı bir etkiye sahip olan sarı kantaron dere biçiminde demlenerek de içilebilmektedir. Sarı kantaron için doğal bir antidepresan diyebiliriz.

Zencefil: Baş ağrıları için faydalanılabilecek diğer bir bitki çeşidi de zencefildir. Diğer nebati formlardan bambaşka olan zencefil yalnızca baş ağrısını gidermek değil dengelemek nedeniyle da kullanılmaktadır. Baş ağrısının yanı sıra Mide sancıları için de oldukça faydalı bir bitki çeşididir. Mide bulantılarına soğuk algınlığına karşısında da kullanılabilir.

Nane: Nane, baş ağrısı için nehir olarak yok de yağ olarak kullanılması nasihat edilmektedir. Nane, okaliptüs, sandal ağacı gibi yağlar baş ağrısına iyi gelebileceği gibi kişilerin odaklanmalarını da arttırmaya yardımcı olur.

Yorum Yap

Yorum Yap