Aşırı Gerginlik Kalbe Zararlı

5 Mayıs 2016
6 kez görüntülendi

Aşırı düzeyde endişe yürek sağlığını olumsuz etkiliyor. Çok sevdiğiniz bir yakınınızı kaybetmeniz, yada ölümcül bir hastalığı yakalandığını duymanız kalbinizde olumsuz etkilere yol açıyor. Bu etkiler o kadar beklenmedik sonuçlar doğurabiliyor oysa felç yada inme tehlikesinin yanına, yürek ritmindede bozukluğa niçin olabiliyor.

Yürek ritmi bütün bireyler için hayati öneme sahip. Kalp ritmini bozan birçok biyoloji ile ilgili ve genetik faktörün yanına psikolojik faktörler de var. Onlardan biri de “sevdiğimiz birini” kaybetmek. İşte yürek ritmini bozan kayıplar.

Danimarkalı bilim insanları kadar gerçekleştirilen ve Open Heart Journal ’da yayımlanan araştırma, “kalp kırılması”nın yalnızca psikolojik bir vaka olmadığını, fizyolojik sonuçlarının da bulunduğunu gösterdi. Bilim adamları, fazla sevdiği bir yakınını kaybedenlerde, felç ya da yürek rahatsızlıklarına sebep olabilen aritmi (atrial fibrillation) riskinin diğer kişilere tarafından yüzde 41 artı olduğunu tespit etti.

Uzmanlar her duyguyu yerinde ve ölçülü yaşanması gerektiğini aşırı üzülmenin afiyet için olumsuz etkileri olduğunu belirtti. Özellikle ihtiyar insanların bu durumdan daha çok etkilendiğini bildiren uzmanlar, olumsuzluklardan olabildiğince uzaktan tutulmasını öğüt etti.

Aşırı Gerginlik Kalbe Zararlı www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık