Tesettür Abiyelerde Rengarenk Trendi

8 Mayıs 2016
6 kez görüntülendi

Normcore Akımı Nedir?

Modaya Başkaldırının Adı: Normcore AkımıModada dış giyimden aksesuarlara değin 90 ’ lı yıllara az daha geri dönüyoruz! 90 ’ lı yılların çizgileri, 2016 ilkbahar-yaz sezonuyla beraber Normcore Akımı ’ nı doğurdu.

Bu akım, modada ‘trendlere ’, ‘dayatmalara ’ bir başkaldırı doğrusu. Çünkü temelinde özgür çizgiler, yakışanı giymek, marka takıntısından ve moda kaygısından uzaktan kombinler yerine getirmek var! Normance, özgür ruhların akımı diyebiliriz. Kendini modanın sınırları içinde hapsetmek istemeyen, içinde sisteme karşısında bir haykırış olanları en iyi şeklide ifade bu eğilim, sizi yansıtıyorsa mutlaka deneyin. İçinizde fakat düşünceleri kıyafetle dışa vurmak size kendinizi iyi hissettirecek! Kendi modanızı kendiniz belirleyeceğiniz bu akımla kişisel modanın evrensel modayı silmesine tanıklık edecek miyiz; agnostik. Ama bu akımın ses getireceği ve banal şamatacı olacağı bir gerçek! Gelelim Normancenin DetaylarınaNormcore akımında sadelik ön planda. Spor ayakkabılar, spor çoraplar, Jean, kalın bileklikler, madalyon kolyeler kombinlerde sıradanlığı tutmak için bir vasıta olarak kullanılıyor.Cadde modasında ezberlerimizi bozan bir cereyan; normance. Oysa sokak modasını gecelere de taşıyor. Sokak modasının gizli ve hür çizgilerini hayatın her alanında, her ortamda kullanmamızı öneriyor.

Normance akımında, kendi bedeninizden bir iki gövde büyük kazaklar, büyük paltolar ve özellikle enine çizgili kıyafetler ön planda.Normance Kombin ÖrnekleriNormance giyinmek ve modanın dayatmalarına yine bir trendle karşılık saptamak fikri olağandışı gelebilir. yine de denemek istiyorsanız; kendi bedeninize büyük gelecek salaş bir kazak veya bluz alıp -bluzunuz enine çizgili olursa fazla uygun bir tercih olacaktır- yüksek bel jean ile tamamlayarak, spor ayakkabılarınızı giyiyorsunuz. Bu kombine 90 yıllardan alışık olduğumuz uzun zincirli bir madalyon kolyeyi takmayı da unutmayın! Keza şüphesiz şaka yok; bu kombinden kullanacağınız kabanı erkek arkadaşınızdan ödünç alabilirsiniz.Normance Derken Kafanıza Kadar Giyinin Demiyoruz! Normance akımında olabildiğince kuytu parçalarla kombin meydana getirmek, bayan ve erkeklerin çok hoşuna gitmiş olacak ancak; ünlülerden tutun, sokakta oysa insanlara kadar herkes bu akımın etkisinde. Şimdilerde Hollywood ünlüleri de bu akımın etkisinde diyebiliriz.

Dünyaca tanımış ünlülerimiz normance akımında kombin yaparken; büyük cisim kabanların yanına, üzerilerinde bol duran bez pantolonları tercih etmekte. Normance akımının ayrılmaz parçası olan spor ayakkabıları da bu kombinde unutmamak gerekir.Evet, normance size rahatlığı sunuyor ama bu refah ihmal edilmiş bir görüş göstermek anlamına gelmiyor. Olabildiğinde bakımlı, salaş kıyafetler seçin ama katiyen paspal görünmeyin. Fiyatı Yüksek markalara inat bayağı giyinin ama itici olmayın.Normance Akımına Alıntı Yapmak İçin Takılarla Kombininize Hareket katınGiydiklerinizle dikkat çekmeyin lakin tarzınızı konuşturun. Olabildiğince doğal renkleri kullanın lakin size yakışan tonu seçin. Bu akımda kullanılan aksesuarlar, cadde modasının ruhuna yakışır tarzda sıcacık ve bir o kadarda şık.

Normance cadde modasında; atkılar, büyük çantalar, bakımlı takılar trend. Normance Saçlar Bu akımın saç modasında, saçlarınızın ön planda olması gerekmiyor. Saçlarınızı banal bir şekilde toplayabilirsiniz de, dağınık da bırakabilirsiniz. Uzun süredir doğallığın ön planda olduğu moda dünyasında; normance akımı ile bu doğallık hat safhaya çıkmışken, saçlarınızın renginin de bir böylece doğal olması gerektiğini unutmayın.Modanın dayatmalarına karşısında bir baş kaldırış olan normance akımı, bu günlerde büyük kitleler tarafından benimsenmişken, sizde bu akımdan geri kalmayın derim. Gündelik hayatınızda iki dirhem bir çekirdek dediğimiz tarzda, alışılmış şıklıktan yanaysa tercihiniz, normance akımına uyacağım diye kendinizi sıkmak da anlamsız.

Tesettür Abiyelerde Rengarenk Trendi www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Tesettür Abiyelerde Rengarenk Trendi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık