Puantiyeli Elbise Modelleri

28 Nisan 2016
7 kez görüntülendi

Yılbaşı Tesettür Gelinlik Modelleri

Moda dünyasının bütün sektörlerinde hızla yükselen kalite ve farklılık anlayışı tesettür gelinlik piyasasına da yansımış, ülkemiz pazarına antre yapan tanıdık olmayan moda evleri ve tasarımcılarla birlikte genişleyerek büyümüştür. Klasik modellerin tekrar uyarlamasının yanı sıra tüm dünyada kabul görmüş en tanıdık modellerin tesettüre göre modernize edilmeleri 2015 koleksiyonlarına bambaşka boyutlar kazandırmıştır. Hem tesettür gelinlik üzerine çalışan moda evleri ve tasarımcılar, sergiledikleri koleksiyonlarla bambaşka ceset tiplerine de hitap eden modeller geliştirdiklerini göstermişlerdir.

Mira Zwillinger ’in geçtiğimiz yıl sergilediği, gelinlik piyasasında büyük yankı uyandıran Ethereal koleksiyonu Türk tasarımcılarca tesettüre uyarlanmış ve otoriteler kadar büyük beğeni toplamıştır. Tül ve dantel temalı egzersiz şüphesiz bu yılın en gösterişli modeli olarak görülüyor. Beren Saat ’in Kenan Doğulu ile evlenirken giydiği modelin tesettür aksesuarları eklenmiş hali olarak muhabere gelinlik, apoletleriyle ön plana çıkıyor. İşlemeli detayların başat olduğu model uzun yıllar revaçta kalacağa benziyor. A-Tipi olarakta adlandırılan prenses modeller ise her sene olduğu gibi tesettürlü gelinlikler arasında bu sezonda moda. Tasarımcıların en sevdiği gelinlik türü olması, tercihini prenses modelden yanlamasına kullanacak olan gelin adaylarına çoğu değişik alternatif sunuyor.

Yılbaşı Tesettür Gelinlik Modelleri bu sene topuklu veya yüksek platformlu ayakkabılarla tamamlandığında güzel bir fark yaratan prenses modeller her gövde tipine uyabildiği gibi öbür aksesuarlarla da kombine edilebiliyorlar. Orta boylu, geniş basenli veya kalın muhakkak hanımlar için bilhassa seçim nedeni olan prenses model tesettürlü gelinliklerin modası, her yıl yeni bir trend yakalayıp kendini yeniliyor. Küçüklüğünden beri şişkin bir gelinlik içerisinde prensese dönüşmeyi düş eden gelin adayları, eşşiz dantel işlemelerinin taşlarla süslendiği kabarık tüllü stiller içeren prenses model tesettürlü gelinlikleri zirveye taşıyacak gibi görünüyor.

Zirvenin bir diğer adayı ise hanımların zevklerine tarafından şekillendirebilecekleri balık etekli modeller. Mısra değin vücudu sımsıkı sardıktan sonra genişleyen bütün balık etek modellere tarafından kalçanın aşağıda son bulup genişleyen yarım balık etek modeller daha dar hareket kapasitesine sahipler. Her iki balık etek modeli de gelin adayının hatlarını kum saati formuna sokup epeyce zarif ve şık bir dış görünüş sağlıyor. Yılbaşı Tesettür Gelinlik Modelleri 2015 de orta ve boylu boslu hanımlara hitap etmesi, Vücudu sıkı şekilde sarması sebebiyle esneklik karşılayan taflan kumaştan dikilmiş olması ve her türlü aksesuarı rahatlıkla taşıyabilmesi balık etek modellerinin popülaritesini gitgide artarak arttıracağa benziyor. Son yıllarda tesettürlü hanımların Osmanlı motifleri taşıyan gelinliklere gösterdiği yoğun ilgi Türk vintage modeli olarak adlandırılan yeni bir gelinlik türünün doğmasına muavin olmuştur.

Geçtiğimiz birkaç yılın gözdesi olan model bu yıl da revaçta. Öbür renklerdeki sim taşıyan iplerle oluşturulan motifler gelinliğe farklı bir hava katmakla kalmayıp bununla birlikte asil bir duruş sunmaktadır. Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri incelendiğinde bir sultan gelinliğini andıran görkemi, nakış ve işlemelerindeki ihtişamının yanı sıra her bedene uygun kabarık bir tür olması Osmanlı motifli Türk vintage modellerinin tesettürlü hanımlar aralarında her dönemde daimi olacağını gösteriyor. Hem ufak göğüslü veya hafif toplu gelin adaylarının kurtarıcısı olan iç göstermeyen tül üstüne dikilmiş V yaka gelinlikler,  ışıltılarıyla nezaketin simgesi olan taşlı modeller, gösterişten hoşlanmayan hanımlar için şıklığı ve rahatlığı ön plana çıkaran sade modeller, az ve öz malzeme kullanılarak çağdaş çizgilerle tasarlanan minimalist modeller diğer drapeli ve kemerli modellerle birlikte 2015 tesettür gelinlik modelleri arasındaki yerlerini sağlamlaştırmış durumdalar.

Trend tesettür gelinlik modelleri de dahil almak üzere 2015 koleksiyonlarında işaret birincil ortak detaylar omuz bölgesinin özellikle vurgulanmasıdır. Geçtiğimiz yıllarda öyle önemsenmeyen omuz bölgesi 2015 modellerinin birçoğunda tül, boncuk, işleme ve dantellerle süsleniyor. Moda evleri ve tasarımcılar, yeni keşfedilen bu bölgeyi özellikle vurgulayarak geniş omuzlara sahip olmayan hanımlarında ihtişamlı bir görünüme bürünmesine imkan tanıyorlar. Ufak dantel eldivenler ise koleksiyonların bir başka ortak noktası durumunda. Bilekte biten transparan görünümüyle unutulmuş bir alımlılık olan dantel işlemeli küçük eldivenler 2015 yılıyla birlikte gelinliklere zerafet katmaya bitmiş başlayacaklar.

Gelinlikler düğünlerin en manâlı unsurlarıdır. Yalnızca bir defa giyilen bu özel kıyafetler her yerde aşağıya tarzı ve tüm aksesuarlarıyla birlikte gelinle armoni içinde olmalıdırlar. Bu yüzden gelin adayları model seçimi yaparken ilk olarak vücut tiplerini iyi tanımalı omuz, basen ve etap duruşlarını iyi bilmelidirler. Yeni Yıl Tesettür Gelinlik Modelleri ayrıca özel siparişlerde tesettür gelinlik modellerinin öteki türlere tarafından dikimlerinin daha uzun süre alacağı da unutulmamalıdır.

www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Puantiyeli Elbise Modelleri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık