Anasayfa / Moda / Hangi Renk Hangi Renkle Uyumlu?

Hangi Renk Hangi Renkle Uyumlu?

Hayatımızda yer alan herşeyin uyumlu olması gerektiği gibi renklerinde bir uyumluluk dili vardır. Bazen renkler ruh halimizin dışa vurumununu yansıtır örneğin iç dünyamızın çalkantılı olduğu ve karamsar olduğıumuz günler istemeden koyu renklere yöneliriz. Bazende çok neşeli olduğumuzdan açık renk cıvıl cıvıl elbiseler tercih ederiz. Bununda yanında giydiğimiz kıyafetlerin birbirleriyle olan renk uyumlarıda çok önemlidir. Başlığımızda dediğimiz gibi Hangi Renk Hangi Renkle uyumludur.

Aslında 2016 yılı uyumsuz renkli kıyafetlerin moda olduğu bir yıl olsada halen giydiği kıyafetlerin renk uyumlarına dikkat eden moda severler vardır.

Renklerin Dili Hangi Renk Hangi Renkle Uyumludur?

Renklerin uyumuna pembe renkle başlayacak olursak Pembe pozitif olan bütün duyguları barındırmaktadır. uyumlu olduğu renklere gelince Beyaz, gri ve Bej renkleri ile çok uyumludur. Farklı Kombinlerde Mavi ve Siyahlada kullanılabilir.

Yeşil ve tonlarına gelecek olursak bu renkte sizi rahat hissettirecek renklerin başında gelir. bu yüzden kendinizi moralsiz sebepsiz bir huzursuzluk içinde hissettiğinizde yeşil ve tonlarını önerebiliriz. Ayrıca bu renk karşınızdakini size karşı olumlu düşüncelere sevk eder onun için ilk buluşmalarda yeşil ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu rengin anlaştığı renkler ise kahve tonları, gri renkler, beyazlar ve sarı tonlarıdır.

Mavi rengimiz karşınızdakine güven veren bir renk olduğundan baya tercih edilmektedir. Yeşil, mor, pembe, beyaz renklerle çok iyi kombinlenebilir.

Turuncu rengin dili Beyaz, Sarı, Mor, kahve tonları ve yeşil renklerle muhteşem gidecektir.

Gri Rengimiz Fevkalede nötr renk olup, hemen hemen her renkle kullanılabilir. Siyahlar, pembeler, sarı, mavi, mor sarı grinin en sevdiği renklerdendir.

İlginizi Çekebilir

isimli-kolye

En Romantik Doğum Günü Hediyeleri

Özel günlerde sevgiliye hediye olarak çok romantik hediyeleri sunmayı düşünen kişiler en doğru seçimi yapmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir