1. Ana Sayfa
  2. Moda
  3. Hamilelik Kilolarını Gizlemek İçin Ne Giymeliyim

Hamilelik Kilolarını Gizlemek İçin Ne Giymeliyim

Çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda oluşan his her ne kadar benzersiz olsa da bir süre sonra hayatın gerçekleri karşınıza çıkmaya başlıyor. Geceleri uyutmayan ağlamalar ile başlayan süreç, ergenlik triplerine kadar devam ediyor. Bu süreç kademeli olarak geliyor olsa da, belki de en yakın fark edeceğiniz nokta, hamilelik sonrasında haftalar geçse bile hala hamile gibi görüneceğiniz…

Bebeğinizi doğurduktan sonra, büyülü bir düğme aracılığıyla karnınız küçülmeyecek veya gebelik sırasında vücudunuzda oluşan çatlaklardan kurtulamayacaksınız. Ancak giyiminizde yapacağınız bazı ufak değişikliklerle hamilelik kilolarınızı gizleyebilir, gebelik çatlakları konusunda buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz tavsiyeleri uygulayarak hamilelik öncesi görünümünüzü geri kazanabilirsiniz.

Sadelik en büyük anahtarınız olacak

Gebelik sonrasında desenli kıyafetler giymekten kaçınmanız tavsiye ediliyor. Fazla kilolarınızı ön plana çıkaran desenli kıyafetlerden ziyade, daha sadece ve tek renk giysileri tercih etmelisiniz. Özellikle siyah elbiseler hamilelik kilolarını gizlemek için oldukça başarılı bir seçim olacaktır.

Dar kıyafetlerden uzak durun

Hamilelik sırasında giyemediğiniz kıyafetlerinizi hamilelik sonrasında da bir süre giyemeyeceğinizi unutmayın. Doğumdan sonra vücudunuza dar gelen her kıyafet  fazla kilolarınızı ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle mutlaka yeni kıyafetler edinin, eski ve dar gelen kıyafetlerinizi sonraya bırakın. Mümkün olduğu kadar bol paçalı pantolonlar tercih edin, tayt giymekten uzak durun.

Tulum hem fazla kilolarınızı gizler, hem de oldukça estetik bir görüntü sağlar

Hamile denildiğinde akla gelen ilk kıyafetlerden olsa da, hamilelik sonrasında da tulum giymeyi düşünebilirsiniz. Özellikle kot tulumlar hem her dönem moda, hem de oldukça estetik bir görüntüye sahip. Neredeyse her ortama uyumlu olan tulumları hamilelik sonrasında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Atkı ve şallar çoğu durumda kurtarıcınız olacak

Dikkat çekici olması nedeniyle az da olsa fazla kilolarınızı kapatma özelliği olan şal ve atkılar, aynı zamanda çocuğunuzu emzirirken de kurtarıcınız olacak. Kombinlerinizde mümkün olduğu kadar şallara yer vermeye özen gösterin.

Hamilelik süreci sizi biraz yıpratabilir. Belki artık eskisi kadar güzel olmadığınızı düşünebilirsiniz ancak bu durumun gayet doğal olduğunu aklınızda bulundurun. Hamilelik sonrasında doğru şekilde beslenerek kolayca kilolarınızdan kurtulabilir, eski formunuza kavuşabilirsiniz.

Hamilelik süresince yaşadığınız stres kadar, sonrasında da sizi bol maceralı bir hayatın beklediğini unutmayın. Özellikle çocuğunuz harekete geçtikten sonra eviniz adeta bir savaş alanına dönecek. Bu duruma karşı önceden önlem alma şansınız var! Küçük çocuklu evlerde yapılan en büyük dekorasyon hatalarını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap