Anasayfa / Moda / Gelin Saçı, Başı Düğün Öncesi Saç ve Güzellik Bakımı Modelleri

Gelin Saçı, Başı Düğün Öncesi Saç ve Güzellik Bakımı Modelleri

Düğün elbette ki her genç kızın en özel günüdür ve bu özel günden büyüleyici olmak ister. Zaten gecenin en güzel bayanı olacağız tabi ama bunun içinde bazı saç ve güzellik bakımları yapmak gerekir.

Gelin Başı, Saç Modelleri Resimli

Düğünler her zaman streslidir ve ister istemez yoruluruz. Düğün günü gelip çatmadan önce bazı bakımları yapmamız önemlidir. Bunların en başında saçlarımız gelmektedir. Güzel, parlak ve güçlü saçlara sahip olmak isteriz ve bunun için saçlarımıza bazı besleyici yağ ve maskeler uygulamalıyız. Saçların beslenmesi, güçlenmesi ve hızlı uzaması için başyardımcımız zeytinyağı ve çam terebentin yağıdır. Zeytinyağını saçlarımıza masaj yaparak uygularsak hem saç derimizi dinlendirmiş hem de saçlarımızı güçlendirmiş oluruz. Çam terebentin yağını da şampuanın içine bir miktar koyarak kullanabiliriz. Düğün öncesi yapmamız gereken güzellik bakımlarında biri de cilt bakımıdır.

Cildimizin daha pürüzsüz görünmesi için gerekli bakımı yapmalıyız. Yüzümüzü ılık su ile temizleyip nemlendirmeyi unutmamalıyız. Gül suyu ile yüzümüzü temizleyebiliriz. Eğer yüzümüzde sivilce ve siyah noktalar varsa limon suyunu yüzümüze uygulayarak bunlardan kurtulmak mümkündür. Gelinlerin güzel olması için yapması gereken bakımlardan biri de ağda ya da epilasyondur. Tüylerimizden imkânımız varsa epilasyon yöntemiyle kurtulmalıyız eğer imkanımız yoksa ağda kullanarak tüylerden kurtulabiliriz. Daha sonra ise vücudumuzu serum ve nemlendiricilerle nemlendirmek önemlidir. Tırnak bakımı da güzellik için önemlidir. Düzenli olarak manikür ve pedikür yapmalıyız. En son olarak da güzel görünmek için kesinlikle yediğimize ve içtiğimize dikkat etmeliyiz. Bol bol su tüketmeliyiz çünkü su hücrelerin yenilenmesini sağladığı için cildimizin daha güzel olmasını sağlayacaktır. Güzel düğün telaşı içerisinde bu bakımları yaparak gecenin kraliçesi olacağız.

İlginizi Çekebilir

isimli-kolye

En Romantik Doğum Günü Hediyeleri

Özel günlerde sevgiliye hediye olarak çok romantik hediyeleri sunmayı düşünen kişiler en doğru seçimi yapmak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir