2017 Tesettür Manto ve Kaban Modelleri

2017 Tesettür Manto ve Kaban Modelleri

2017 Tesettür Manto ve Kaban Modelleri

2017  Tesettür Manto ve Kaban Modelleri

Bir 2017 manto ve kaban yazı dizimizde yine birlikteyiz. Bu yazımızda güz-kış aylarında giysilerimizin üstüne giydiğimiz mont, manto, kaban, trençcoat gibi cup-kap vazifesi yapan modellere genel bir tanıtımla başlayalım istedik.
Mont, bilineceği üzere kalça ve bel boylarında, içleri elyaflarla dolgulandırılabilen, naylon, polyester, müflonlu, akrilik dış yüzeylerle soğuğun izolasyonu sağlanan tekstil ürünüdür.  Trençcoat ,  önceden American ve İngiliz askerlerinin üniformalarının kumaşının adı olup, içi hafif dolgulu dışı polyester- naylon , veya canvas- coton karıçımı kumaşlardan faydalanarak ta yapılabilen, taşımada hafif lakin ısıtabilen kısa ceket ya da pardüseyi andırabilen, çoğunlukla kuşaklı veya kemerli dokuma ürünüdür.
Manto, kabanın kısa olan tarzına denir. Boyu diz üstlerinde biter. Kaşe, kaşmir, gabardin gibi kumaşlardan üretilebilir.
Kaban, mantonun yere, diz altında, bileklerde olan uzunluğunda olanlarıdır. Gabardin ve kaşmir tarzında nitelikli kumaşlardan üretilenleri mevcuttur.

Tesettür Manto ve Kaban Modelleri sizlere sunmaktayız.

Palto, erkeklerin giydiği kadın mantosunun karşılığıdır.

Trençkot, yağmurdan korunmak için giyilen uzunca akrilik, naylon-polyester kumaşlardan faydalanarak oluşturulan dokuma ürünüdür.

Redington, kesimiyle kraliyet kaplarını hatırlatan karpuz kollu dar emin, şişmiş etekli mantolardır. Genelde kesimine uyum sağlaması bakımından, kadifeden üretilmektedir.

Tesettür Manto ve Kaban Modellerini kombin şeklinde sunmaktayız.

Askeri ceketler, çift kenarlı aşağıya inen düğme yollarından oluşan ceket ya da kaban tarzıdır.

Geçiyoruz 2017 manto ve kaban modellerine

1- Çift renkli kaban modası: Güderi görünümlü kumaştan dikilmiş kaban çift renkli kumaşların birleşimiyle oluşturulmuş. Önde taba yere dek inen taba renkli parça, besbelli altın rengi fermuarla kapanırken,  kolu ise aynı kumaşın nefti yeşili tonundan takılmış. Arkaya düşen kapişon yeniden taba güderi renginde. Kol manşetlerinde ve ortadaki fermuar baştan başa bluejeen bez kullanılmış. Bu Vesile Ile kabana sportif bir şıklık katılmış.  Kaban aşağıda doğru hiç oturmadan A formda indiğinden, tüm gövde kusurlarını kapatabilir nitelikte. Şişman genç kızlarımız rahatlıkla bu kabanı seçim edebilir.

2-Ekose, kabanlarda da hükmünü sürdürüyor: Bahsedeceğimiz bu kaban sa, vizon rengi olup, kaz ayağı deseninde ekoselere sahip. Bütün kollar ve ceset vizon rengindeyken, bütün gövdede kazayağı deseni blok halinde aşağı inmekte. Kabanın beli kuşaksız kendi kubunda bele oturtularak dikilmiş. Kabanın boyu diz aşağı bitiyor. Bu kabanı kazayağı deseninden nedeniyle zayıf ve uzun bayanlara tavsiye edebiliriz oysa.

3- Antrasit şıklığı: Antrasit rengi içerdiği ağarlık ve ciddiyetin yarattığı şeref sonucu son yılların trendi oldu. Gri ve siyahın karışımından oluşan bu renk siyaha çok yakın bir tonda olup, bahsedeceğimiz palto bu asil  renktedir. Bele ve gövdeye sıkıca oturan kub, bileklere değin aşağıda inerken giyenlere ince uzun bir kum saati görünümü kazandırıyor. Renginin yanında küçük bir dokunuşta vücut de sol göğüs kısmına sıralanmış 3 adet düğmeyle üretilmiş. Tipi gayet düzgün, uzun boylu hanımları abide gibi gösterecek.

4- Pötikare ve siyah kombinasyonu:Tesettür Manto ve Kaban Modelleri ‘nde kombin şeklinde sunup bu bahsedeceğimiz kabansa, siyah kaşe kaban ve pötikare bez karmasından oluşmakta. Gövdeye bol miktarda oturtulmuş keçe siyah kaban belde kuşakla sıkılaştırılarak diz altına kadar inmekte. Bu kabanın sürpriziyse, daha sonra omuzlara şal formunda dikilmiş olan ekose parçaları. Tekrar geniş hanımlar kadar tercih edilebilecek bir kaban formu.

5-Sizlere hemen bahsedeceğimiz kaban salaş formda ve siyah zemin üzerine kocaman desenli sarı renkte taramalı ekoselerden oluşuyor. Bu tasvir ettiğimiz iki renkli kumaştan oluşan kaban diz üstünde bitiyor. Üstten başlayarak salaş inen kabanın kolları yarasa kol olup, kapanış şekli kruvazedir ve etek ucunda balonlaşarak sonlanmaktadır. Bu kabanı da 18-35 yaş aralığındaki her vücut tipine sahip olan bayanlara önerebiliriz.

2017  Tesettür Manto ve Kaban Modelleri Resimleri

Yorumlar (0)