2016 Şık Abiye Modelleri

20 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Yaz mevsimini geçirdiğimiz şu günlerde  beraberinde deniz tatil piknik ile özel günler dahilinde düğünleri ile meşhur. Sokaklarda  caddelerde nikah salonlarının önünde illaki gözümüze düğün konvoylarını görürüz  otomobil konvoylarını görsel olarak görmesek de korna sesleri düğünün coşkusunu özel bir gün olduğunu hissettirir. Düğün konvoylarına bakınca birincil akla gelen düğün sahiplerinin şık olmaları ancak bu da nikah sahiplerini belli etmesine vesile olur. Burada bir ayrıcalık gözümüze çarpar.

Düğün anneleri  ikiye ayrılır birincisi düğün anneleri ikincisi sünnet anneleri ikiye ayrılma nedeni düğün ve düğün anneleri abiye elbisede renk seçiminde özgürdür dilediği rengi seçer sarı,kırmızı. turuncu, eflatun, mavi, pembe. ve hatta siyah gibi tüm renkleri diledikleri gibi seçebiliyor ve asıl sorun nikah anneleri dilediği rengi seçebiliyorsa sünnet anneleri niçin tek renk dışana çıkamıyor ve asıl soru Sünnet Annesi Neden Beyaz Giyer? Bunu hiç düşündünüz mü? Sünnet annesi ne renk giyer? sünnet annesi abiye elbise giyer mi? bunları içinizden geçirdiğinizden belirlenmiş? Sünnet annesi beyaz giyer beyaz rengin asaletini üzerinde yalnızca evlendiğinde beyaz rüyalarındaki gelinlik ile taşımıştır. Beyaz abiye elbise neden giyer sünnet annesi ? çünkü sünnet olan oğlan annesi bu asil günü asil bir renk ve asil bir kıyafet ile tamamlamalı,süslemeli. her genç kız için en önemli gün evlendiği gündür. Oğlunun sünnetinde ise kendi düğünü varmış gibi  şık abiye elbisede beyaz giymeli sünnet anneleri.

Beyaz renk saf duru ve temizliğin ifadesi anlamını taşır bir bayan fazla istisnalar olmadıkça bu iki gün dışında beyaz rengi abiyede seçim etmez bu yıllarca gelen gelenek üzerine bir kadın beyaz rengi bir evlendiği gün birde oğlunun sünnet olduğu gün bu iki gün beyaz rengi seçim eder sünnet anneleri niçin beyaz giyer? Beyaz rengin asaletinden sünnet annesine çok yakışmasından özellikle muhafazakar kesimin abiye seçerken beyaz rengin büyüsü ile o özel günü  beyaz abiye elbisesinde benzer bez ve aynı renkten türban  kombine etmesi gerekiyor türbanlı abiye bulamıyorsa  beyaz şifon kumaştan eşarp kestirerek beyaz abiye elbisesine kombin yapabilir.

Beyaz renk giymesi için nedenini kasıtlı olarak sünnet annelerine Alışverişinizin daha basit olabilmesi için sitemizi aralıksız peşine düşüp takip edebilirsiniz. Alışveriş dünyanıza renk katan sitemizin her gün güncellenen konularını gözden geçirerek daha basit ve zevkli alışveriş yapabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık