Yaza özel Saç Bakımı

23 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Yazın sonunda kuru, nemini kaybetmiş ve ihmal edilmiş görünen saçlarla yüz yüze gelmek istemiyorsanız, önleminizi acilen alıp, yaza özel bakımınızı yapmalısınız.

Yazın saç bakımı için şu önerilere uyarı etmelisiniz:

Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra parmaklarınızla hacimlendirici losyonlar kullanırken oluşan durağan elektrikten kaçının. Eğer saçınız ince ise parmaklarınızla masaj yaparak uygulanan losyonlar yerine sür ve bırak tipi losyonlar tercih edin.

“Tazeleyici” sloganıyla tanıtılan ürünler kuru saç tellerini nemlendirirler. Hacimlerndirici sloganıyla satılan ürünler ise saça hacim kazandırırlar. Saçınıza uygun olan ürünü kullanın.

Saç bakımı ürünleri genel olarak saçı aydınlatmak için tasarlanmışlardır, saçı parlatırlar ama tümü nem kazandırmazlar. Saç bakım ürünlerini satın alırken, saçınıza nasıl bir etki uygulamak için üretildiklerinden belli olun ve saç bakım ürünlerinden size uygun olanlarını satın alın.

Saçların için normalde fön, ütü , kıvırcıklaştırıcı ürünler gibi sıcak operasyon yapan saç ürünleri kullanıyorsanız, yazın bunlara bir ara verin ve saçlarınızı havanın kurutmasına bırakın. Saçlarınız böylece kendilerini derlemek için fırsat bulacaktır.

Islakken örülmüş saçlar havayla kuruduğunda çok hoş görünümlü dalgalara sahip olursunuz.

Güneşte yaralı saçlarınız için son derece yardımsever olan bakım maskelerini kullanın.

Saç uçlarına Jojoba yağı uygulamanız onları yumuşatacaktır. Jojoba yağı kıvırcık saçlarda da harikalar yaratabiliyor. Jojoba yağı bununla beraber şampuan öncesi saç bakımı olarak ya da gün içinde kuru saçların korunmasında kullanılabilir.

Ekstra saç bakımı için bir içe doğru saç bakım ürününü, ıslak veya kuru saça uygulayın, plastik bir poşet ya da duş bonesiyle başınızı yatmadan önce sarın. Saç bakım ürününün gece boyunca saçlarınızın eskimiş bölümlerine nüfuz ederek onları onarmasına ve her tarafta ihtiyacı olan nemi kazandırmasına izin verin.

Plajda veya havuzda ön çalışmasız olarak güneşin aşağı kalırsanız, derhal bir şapka bulun ya da şemsiyelerden birinin altına geçerek korunun.

Fön makinenizden ayrılamayanlardansanız, saçlarınızı kuruturken onları koruması için sür ve bırak türü bir saç bakım ürününü kullanın.

Yazın en sıcak günlerinde mutlaka saçınızı sırık güneş ışığından korumaya çalışın.

Buklelerinize parlaklık kazandırması için kullandığınız parlatıcı saç ürünlerini kullanırken tedbirli olun. Bu ürünler genelde silikon barındırırlar ve birkaç dakika içerisinde bütün saçınızı kaplarlar. Bu uzun dönemde yalnızca daha kötü problemlere neden olur.

Saçlarınız da saç derisi gibi güneşte yanabilir. Güneşte yanan saçlardan kurtulmanın tek yolu hasarlı bölümleri kestirmektir. Saçlarınızı kestirmek yerine saçlarınızdaki güneş yanıklarını engellemek en tehlikesiz yol.

Güneşin aşağı korunmasız olarak saatlerce durmanız saçınıza ve saç derinize yapabileceğiniz en fena şeydir. Plajda şapka takmaktan hoşlanmıyorsanız, içeriğinde SPF koruması olan bir saç bakım ürününü mutlaka kullanın.

Saçlarınıza yazın fazla daha kibar davranmalısınız. Yaz dönemi şampuanınızı saçınızdaki nem oranını daha fazla artıracak ve genel olarak kibar bir şampuanla değiştirin.

Yaz döneminde saç bakım ürünlerinizi olabildiğince doğal olanlarla değiştirin. Güneş ışığına maruz kaldığında saçınıza hasar verebilecek kimyasallar barındıran saç bakım ürünlerinden kaçının.

İçeriğinde içki barındıran bütün saç bakım ürünlerinden uzakta durmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın, bu ürünler saçı harika derecede kurutmaktadırlar.

Yazın saçlarınızı korursanız tüm güz ve kışı onları canlandırmak için harcamazsınız. Korunma, saçlar için yapılabilecek en iyi şeydir.

Yaza özel Saç Bakımı www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık