Yaz Makyajının Sırları

23 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Güneş yüzünü gösterdiğinden beri içimiz tez canlı, kesintisiz kendimizi dışarı atıp bu hoş günlerin hoşlanmak istiyoruz oysa dıştan hoş gözükmek için dürüst, akmayan ve bizi güzel gösterecek bir makyaja ihtiyacımız var.
Güneşte daha fazla süre harcayacağınız için makyaj ve deri bakımınızı buna tarafından uyarlayın. Hem mutlaka güneş koruma kremleri kullanın. her zaman olduğu gibi, hoş bir makyajın birincil adımı pak ve iyi nemlendirilmiş bir cilttir.

Makyaja başlamadan:

Cildiniz yağlıysa, yaz aylarında (yüksek nem oranı nedeniyle) daha da yağlanacağından jel temizleyiciler kullanın.

Cildiniz bayağı ise, rutin olarak kullanılan temizleme ürünleri yeterlidir. Güneş koruması taşıyan bir nemlendirici kullanın.

Nemini yitirmiş ya da kuru cildiniz varsa, cildinizi ayrıntılarıyla temizleyin ve cilt tipinize uygun ürünlerle tamamen nemlendirin.

Göz çevresindeki hassas bölgeyi yeterince ıslak tutmak için göz kreminizi gece ve gündüz kullanın.

Makyaja başlarken:

Yaz ayları baştan başa, hafif bir makyaj uygulaması taze görünümünüzü korumanıza muavin olacaktır. Başlamadan önce, kapatıcınızın pürüzsüz olarak uygulanabilmesini karşılamak için göz altlarınıza göz kremini parmaklarınızın ucuyla uygulayın.

Kapatıcı ile devam edin ve kapatıcı fırçasıyla aşağıdaki tonlardan birini kullanarak kaş çizginize dek ulaşın. Gözlerin iç köşelerini sakın unutmayın, bu bölgeler gölgelerin en derin olduğu bölgelerdir.
Kapatıcınıza ahenkli bir pudra ve fırçasıyla kapatıcınızı sürün.

sonradan deri tipinize ve ihtiyaçlarına uygun formülde, deri renginize düzenli olan fondöteninizi sürün. Yağlı ciltleri güneşten gözetmek için olduğu gibi fazla derecede kuru olan ciltler için de özel fondötenler kullanılabilir. Pudrayla fondöteninizin de tamamen oturmasını sağlayın. Pudrayı süngerle uygulayın ve gerisinde fazlalıkları fırçayla yok edin.

Renklendirme:

Kaşlarınızı uygun tonda göz farıyla doldurarak başlayın. Bu işlemden daha sonra kaşlarınızı kaş şekillendiricisiyle düzeltin. daha sonra göz bölgesine kaş çizgisinden kirpik dibine dek kemik rengi gölge uygulayın.

Göz kapağına far fırçasıyla far uygulayarak devam edin. Daha Alçak kirpik çizginizi belirginleştirmek için eyeliner fırçasıyla koyu far sürün.

Bundan daha sonra granit veya siyah renk eyeliner ile üst göz kapağınızın hattını ince eyeliner fırçasıyla belirginleştirin.

Her birimiz sağlıklı ve yanık bir yaz tenine sahip olmayı istesek de, güneş tehlikeli bir oyun! Cildin sağlığını korumak her şeyin üstünde tutulan bir öncelik olmalı. Kullandığınız kozmetik ürünlerinin koruma faktörlü (SPF) olmasına itina gösterin.

Güvenli bir şekilde bronz ve güzel bir cilt görünümü için, güneşin yüzünüze doğal olarak geldiği bölgelere (yanaklar, alın, burun ve çene) doğru tonda bronzlaşma pudrasını fırçasıyla sürün.

Sonradan gülümseyerek elmacık kemiklerinizden başlayarak yukarı saç diplerinize dürüst allık fırçasıyla yumuşak tonda pembe allık uygulayın.

Eğer doğal halinizde bronz görünen bir tene sahipseniz bronzlaşma pudrası ve allık işlemini en ince ayrıntısına kadar atlayın.

Ve son adım: kirpiklerinize iki kat rimel sürün.

Dudaklar:

Dudaklarınızı boyarken sadece görüntünüze değil, aynı zamanda dudaklarınızın ihtiyaçlarına da kulak verin. Kullanacağınız dudak boyasının rengi olduğu kadar dudaklarınızın beslemesini, nemlenmesini ve korunmasını da sağlayacak ürünler seçin.

Bunun için SPF bazlı, yani koruma faktörü taşıyan rujlar seçmeniz daha sağlıklı olur.

Yaz makyajınızı bitirmek için dudaklarınızı ve sizi doğal gösterecek olan bir ruj kullanın. Bu ton size aydınlık ve sağlıklı bir görünüş kazandıracaktır. Dudaklarınızın daha keskin olmasını isterseniz tonlarını da kullanabilirsiniz.

Kusursuz yaz için son operasyon, parlatıcı olarak lipgloss ve kakao renkli dudak kalemiyle dudaklarınıza yapacağınız son dokunuş olacaktır.

Yaz Makyajının Sırları www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yaz Makyajının Sırları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık