Yaz Makyajı Nasıl yapılır?

Yaz Makyajı Nasıl yapılır?

Yaz Makyajı Nasıl yapılır?

Yaz aylarında her alt sıcaktan kavrulurken, makyajınızı akmadan koruyabilmek için, yaz makyajının tekniklerini bilmelisiniz.

Fondöten

Hava sıcakken fondöten katınızı ince tutun. Cilt tonunuz yaz aylarında değişeceği için, sevdiğiniz fondötenin bir koyu tonunu kullanın. Fondöten artı koyu ise birazcık su ya da nemlendirici katarak inceltin.

Far

Koyu bir teni daha hafif bir makyaj vurgulayabilir. Seçebileceğiniz parıltılı, ışıltılı farların renkleri az kalsın sonsuzdur. Açık renk ve tercihen krem halindeki bir farı gözlerinize uyguladıktan sonradan benzer açık tonda hafif bir dudak boyası sürüp kendinize bakın: aniden yaz tazeliği kazanmış olacaksınız.

Daha uzun soluklu bir makyaj için far kullanmadan önce bölgedeki tüm yağı imha etmek için göz kapaklarınıza pudra sürün. Bu Nedenle makyajınızın ömrü de uzamış olacaktır.

Rimel

Bundan Böyle rimeller eskisi değin muhafazakar değil. Her ayrı koşul için kullanılabilecek fırça, renk ve türde rimel bulmak olası.

Yaz ayları “water-proof” yani suya dirençli rimel kullanmanız gereken bir dönem. Kadınların korkulu rüyası olan “siyah göz sendromu” yaşamamak için yüzdüğünüz ya da spor yaptığınızda mutlaka suya dayanıklı rimel kullanın.

Dudak Boyası

Cazibeli mor, gül tonları ve pembe renkleri bu yaz çok moda. Kuvvetsiz dudakların etrafını mutlaka dudak kalemiyle zenginleştirin. Modası hiç geçmeyen seksi kırmızı rujları daha cesur bir görünüş gerektiğinde kullanın. Dudaklarınızı yaz ayları baştan başa nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Dolgunluk ve parıltı için parlatıcılardan faydalanın.

Bronzlaştırıcı allık

Yaz – kış kullanabileceğiniz bu olağanüstü dostun tek işlevi yüzünüze bronz bir görünüm kazandırmak değil elmacık kemiklerinin ast taraflarına uygulandığında yüzün ince görünmesine, burnun yan taraflarına uygulandığında da burnun daha ince görünmesi için kullanılabilir. Askısız bir bluz giydiğiniz vakit omuzlarınıza göstermek iyi bir taktiktir.

İlgili Konular ;
– Yaz Makyajının Sırları

Yaz Makyajı Nasıl yapılır? www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)