Anasayfa / Güzellik / Yanan Saç, Ne Zaman, Nasıl Düzelir, Nasıl Anlaşılır?

Yanan Saç, Ne Zaman, Nasıl Düzelir, Nasıl Anlaşılır?

Yanan Saçlara Bakım Önerileri

Saçların yanması hiçte hoş bir şey değil hepimizin bildiği gibi. Saç açıcılardan, düzleştiricilerden, profesyonel olmayan saç boyama işlemlerinden, saçları sık sık boyamaktan vs, saçlar yanabilir. Bu saçın tamamen gücünü kaybetmesi, mısır püskülü gibi bir hal alması ve lastik gibi olması demek oluyor. Aslında yapılacak her ne kadar çok fazla şey olmasa da biraz yardımı olacak olan önlemleri ve önerileri sizlerle paylaşayım.

Öncelikle aslında evde saç boyamaya karşıyım. Her ne kadar saçını bile kendisi kesen birisi olsam da, renklendirmelerimi hep kendim yapsam da en iyisi evde hiç bir şey yapmamak. Evde yapmaya alışırsanız daha cüretkar oluyorsunuz. Önce azıcık rengini açarım diye başlayan saçlar bir süre sonra biraz saç açıcı alsam da mı yapsam kıvamına geliyor. Hem kuaförde saç yaptırmak pahalı bir işlem olduğu için her aklımıza estiğinde değil gerçekten düşünerek saçlarımızı yaptırıyoruz. Zaten bir de bu işin okulunu okumuş kişiler onlar. Ama iyi bir kuaför bulmak da ne kadar zor en az sizler kadar iyi biliyorum. Farz edelim ki saçlarınızı kızıl seviyorsunuz ve 4 haftada bir boyuyor ve 2 haftada bir cila yapıyorsunuz. Saçınız bu tempoya en fazla 3 4 ay dayanabilir bende söylemesi. Uçlarının tamamen kırılıp yok olması da 4. ayın sonu olur.

Ne kadar bakım yaparsanız yapın saçınızı sıklıkla boyamamalısınız. Diğer bir önerim saça düzleştirici teması saçı kökten uca mahveden bir yöntemdir bir an önce fön makinası ile doğru bir şekilde fön çekmeyi öğrenmelisiniz. Ayrıca muhakkak ve muhakkak saç bakımlarınızı düzenli yapmalısınız. Saçlar yandı. İlk olarak yapılması gereken ağlamak değil, yüz şeklinize göre, belki şimdiye kadar hep aklınıza gelen o kısa saç modelini bir an önce yaptırmak olmalı. O saçlar bir an önce kesilmek zorunda aksi takdirde kısa sacın psikolojinizi bozabileceğinden onlarca kat fazla psikolojiniz bozulacak. Saçınızı kestirdikten hemen sonra da saf, doğal bir Hindistan cevizi yağı alın ve 2-3 günde bir her gece yapmadan saçınıza dipten uca sürün ve sabaha kadar saçınızda bekletin. Bu saçlarınızı çok çok daha hızlı, güçlü ve sağlıklı uzamasını sağlayacak. Ara ara zeytin yağı maskesi yapın. Saçlarınızı banyodan sonra soğuk suyla yıkamayı unutmayın. Bu süre zarfında elinizden geldiğinde sıcak uygulamalardan uzak durun ve daima doğal saç maskelerini uygulayın. Unutmayın yanmış bir saçı kurtarmanızın hiçbir imkanı yoktur. Bu ölüyü diriltmektir. Ancak yeni sayfalara yelken açarak ve yeni saçlarınıza çok çok iyi bakarak en kısa zamanda güzel saçlara kavuşmanın imkanı sizin ellerinizde.

İlginizi Çekebilir

ciltteki siyah noktalar

Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Temizlenir

Günümüz birçok kadının derdi yüzünde ki siyah noktalardan kurtulamamak. Aslında çok basit birkaç adımla temizleyebileceğiniz yüzünüzü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir