Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

25 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Yulaf ezmesi, cildin içeriye doğru temizlenmesi ve siyah noktaların yok edilmesini karşılayan bir maskedir. Bu maske hem cildin içinde dolaşan pislikleri temizleyip, cildin artı yağlanmasını da engeller. bu nedenle kuru ciltli kişiler kadar pek fazla kullanılmamalıdır.

Yulaf ezmesi maskesinin yapımı son derece basittir. Pişirdiğiniz yulafları süzdükten sonra, bunları geniş bir kabın içinde bir kaç dakika ezin. Hazırladığınız bu yulaf ezmesini yüzünüze sürdükten daha sonra 15 dakika dek bekleyin. sonradan yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu maskeyi vücudunuza da uygulayarak, şaşılacak sonuca ulaşabilirisiniz

Hava kirliliği, sigara dumanı, toz gibi çevresel faktörlerle alt olarak deri gözenekleri kapanır. Hava kirliliği, sigara dumanı, toz gibi çevresel faktörlerle beraber makyaj kalıntıları, cildin iyi temizlenmemesi, az su içmek gibi etkenlere alt olarak cilt gözenekleri kapanır.

Nefes almayan cildin yüzeyinde oluşur. Bir sonraki aşama ise sivilce ya da aknedir. Olası cilt problemlerine aleyhinde tedbir alabilmeniz, sağlıkla ışıldayan cilde sahip olabilmeniz için doğal arıtıcı 2 maske tarifi…

Yoğurt ve Limon Maskesi Malzemeler, l3 yemek kaşığı yoğurt l1 limonun suyu Hazırlanışı ve uygulaması lCam bir kasede malzemeleri karıştırın. lGöz altı çevresi hariç, yüzünüz ve boynunuza maskeyi sürün. l15 dakika bekletin. lIlık su ile durulayıp, yumuşak hareketlerle kurulayın. Yoğurt; cildi besler ve nemlendirir. Hem cildin yağ dengesinin düzenlenmesine muavin olur. Limon, cilt temizliğinde en etkin meyvelerden biridir.

YAĞLI CİLTLERE YULAF

Malzemeler:

– 2 yemek yemek kaşığı yulaf ezmesi
– Su

Hazırlanışı ve uygulaması:

– Yulaf ezmesini üzerini geçecek değin su ile haşlayın.
– Cam bir kasenin içinde çatalla ezin.
– Göz altı çevresi hariç, yüzünüz ve boynunuza maskeyi sürün.
– 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Yumuşak hareketlerle kurulayın. Yulaf, cildi içe doğru temizler ve yağlanmasını önler. Özellikle yağlı ciltler için ideal bir maskedir.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık