Sir ağda ile tüylerden kurtulun!

23 Nisan 2016
8 kez görüntülendi

Sir ağda kullanımı epilasyondaki en etkili yöntemlerin başında geliyor. Sir ağda kıl köklerini zayıflatıyor ve düzenli kullanımla kıllardan daimi olarak kurtulmayı sağlıyor. Peki sir ağda nedir? Neden yapılır? Nasıl uygulanmalıdır?

Niçin Sir Ağda?
Bütün epilasyon yöntemleri içinde en sağlıklısı sir ağdadır. Diğer yöntemler kıl köklerinin güçlenmesine niçin olur ve uzun vadede daha kıllı bir vücut yaratır. Sir ağda kullanan bir kadının kıllarındaki zayıflama nedeniyle epilasyon süresi ve epilasyon sıklığı gitgide artarak azalır.

Sir ağdanın avantajları
Fazla pak ve hoş görünümlü epilasyon sağlar
Alışılmış ağda gibi şeker içermediği için kıl köklerinin beslenmez ve zayıflatır.
Uzun vadede kılların zayıflamasını ve tüylenmenin azalmasının sağlar
Uygulama sırasında derinin üst tabakasındaki ölü hücreleri de temizleyerek doğal bir peeling sağlar.
En Ince Ayrıntısına Kadar doğal etmen maddelidir. (çam reçinesi)
Batık ve kıl dönmesi oluşumunu azaltır.
Meme başı, kirpikler ve erkeklerde sakallar dışarıda her bölgeye uygulanabilir.

Sir ağda nedir?
Sir ağda çam reçinesinden üretilen yapışık, ısı ile akıcılık kazanan doğal bir epilasyon ürünüdür.

Sir ağda uygulaması dinç mıdır?
Içten olarak hijyen kurallarına uyularak uygulandığında %100 dinç bir yöntemdir. Fakat ağda uygulanacak kişinin çam reçinesine alerjisi olması durumunda geçici rahatsızlıklar yaşanabilir.

Kimlere sir ağda uygulanmaz?
Fazla ihtiyar ve derisi gevşek olan kişilere sir ağda uygulanmamalıdır. Ayrıca, ağda uygulanacak bölgedeki deride güneş yanığı, indirimli, çatlak veya cilt hastalıkları varsa sir ağda uygulanmamalıdır. Dermatolojik olarak çare görenler ve şeker hastalarının sir ağda kullanımı için doktoruna danışması gerekmektedir.

Erkeklere sir ağda uygulanabilir mi?
Sir ağda erkeklerde de başarılı netice verir. Şeker içermeyen sir ağda kıl köklerini zayıflatır ve uzun vadede de kılların azalmasını sağlar. Bilhassa erkeklerde yanak ve boyundaki tüylerde etkilidir. Erkekler traş olurken güçlenmemeleri için göz altındaki tüyleri jilet ile elde etmek istemez. Bu üstteki yanak tüyleri ve diğer bütün vücuy tüyleri için sir ağda son derece yardımcı bir yöntemdir.

Sir ağda yaptırırken nadiren öteki epilasyon yöntemlerini kullanabilir miyim?
Kuşkusuz, öteki epilasyon yöntemlerini de kullanabilirsiniz. Ama, sir ağda kullananlara diğer epilasyon yöntemlerini önermemekteyiz. Sir ağda kıl köklerini zayıflattığı için tüylenmeyi azaltır. Oysa, diğer epilasyon ürünlerine dönmeniz sir ağdanın azaltıcı etkisini değil edecektir. Diğer epilasyon yöntemlerini kullanmanız halinde kıl kökleri güçlenmek ve genişlemek için vakit ve fırsat bulacaktır.

Adet döneminde sir ağda yaptırılır mı?
Regl döneminde sir ağda uygulamasının bir sakıncası olmamakla beraber öğüt edilmemektedir. Regl döneminde bayan vücudunda ödemler oluşabilmektedir. Ve bu dönemde yapılan sir ağda uygulaması daha ağrılı ve sancılı olabilir. böylece sir ağda uygulamasının regl döneminden 3 gün önce veya 3 gün daha sonra yapılması nasihat edilir.

Sir ağdayı evde uygulayabilir miyim?
Sir ağda evde de uygulanabilir. Bu uygulama için Sir ağda ısıtıcısına (sir ağda makinesi) gereksinim vardır. Keza, başvuru için sir ağda kağıdı ve sir ağda yağı da gerekmektedir. Sir ağda kağıdı sürülen ağdanın çekilmesi için, sir ağda yağı ise deride kalan sir ağda artıklarının temizlenmesi ve derinin nemlendirilmesi için gereklidir.

Sir ağda nereler uygulanır?
Sir ağda kadınlarda meme başı, kirpikler ve erkeklerde sakal dıştan her yere uygulanır. En çok uygulanan bölge bacaklardır, hem koltuk altı, yüz, kol, bikini bölgesi ve gövdeye de uygulanır.

Sir ağda ne sıklıkta uygulanır, ne dek sürer?
Sir ağda ilk ilk olarak 21 günde bir uygulanır. 3 ila 6 seansın ardından bu vakit 45 güne çıkar. Ahenkli kullanımla tüylenmede azalma ve tüylerin daha cansız ve yavaş çıktığı gözlemlenebilir. Sir ağda seansları ağda yapılacak bölgeye göre 5 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir.

Sir ağdadan sonra duş alınır mı?
Böyle bir gereksinim yoktur. Sir ağda vücutta herhangi bir pislik veya kirlenme bırakmaz. Sir ağda uygulaması sonrası duş ayrıntılarıyla isteğe bağlıdır, yapılması gerekli değildir.

Sir ağda gerçekte batığa iyi kazanç mi?
Batık derindeki kıl köklerinden çıkan tüyün üstteki deriyi delememesi ve derinlemesine büyümesi sebebiyle oluşan bir rahatsızlıktır. Sir ağda batık oluşumunu azaltır. Sir ağda işlemi sırasında üst ölü deri hücreleri de tüylerle beraber alınır ve kılların üstteki deriyi aşamama problemi önlenmiş olur.

Sir ağda ile tüylerden kurtulun! www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Sir ağda ile tüylerden kurtulun! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık