Saç Sorunları Saçla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

27 Nisan 2016
9 kez görüntülendi

Saç neden dökülür?

Her doğrusu bir kayıp değildir çünkü saçın bir ömrü vardır ve her gün belirlenmiş sayıda normaldir. Burada önemli olan nokta saç kaybının nedenidir. Hormonel uyumsuzluk, kansızlık, tiroit fonksiyonlarının dinç işlememesi, yaşanan yoğun stres, diyette verilen çabuk kilolar saç dökülmesini de beraberinde getirir. Günlük saç kaybı 300-400 telle dek çıkabilir. Saç derisi dinç ve genel sıhhat anlamında her koşul düzgünse dökülen saçlar her tarafta geri gelecektir.

Saçla İlgili Içten Aşina Yanlışlar

Saç sık yıkanırsa dökülür mü?

Saç yıkamayla dökülmez. Saç yıkanırken yalnızca dökülmeyi aşamasına 2-3 ay önce gelmiş olan saçlar atılır.

Saç her gün yıkanmalı mıdır?

Eğer saç derisi yağlıysa saçı her gün yıkamak gerekir. Saç derisinin sağlıklı işleyişine destek olmak için deride biriken yağ, kepek, bakteri, jurnal toksin, tuzun arındırılması gerekir.

Jöle ve saç spreyleri saçı döker mi?

Bunlar saçı dökmezler çünkü sadece saçın yüzeyinde kalan şekillendiricilerdir. İki-üç gün saçta jöleyle dolaşmak natürel dürüst değildir.

Saç boyaları saç için zararlı mıdır?

Boya işlemleri saçta kimyasal bir eskime yaratır. Saç telinde, saçın üstteki yapısında kuruma- kırılma olabilir. Ama boya saç derisinin yüzeyinde kalan bir mahsul olduğu için cilt altına inip, saç kökünü zayıflatamaz ve saçın incelmesine, kökten itibaren dökülmesine neden olamaz.

Sarımsak saç için faydalı mıdır?

Antiseptik olan sarımsağın cilt altına inme özelliği ya da saç derisinde herhangi bir şekilde iyileştirici etkisi yoktur. Antiseptiktir ama saçı çare edici bir etkiye sahip değildir.

Şampuan ve saç kremi uygulamak saça zararlı mıdır?

Saçın yüzeyinin ve saç tellerinin temizlenmesi için elbette şampuan kullanılması gerekir. Kimyasal işlem yapan bayanlar saç uçları için mutlaka saç kremi kullanmalı ve saçın dış tabakasını korumalıdır.

Kepek saçı döker mi?

Vakit içerisinde cilt üzerinde biriken atık maddeler ve kepek saç derisinin gözeneklerini tıkayıp, saçın dinç işleyişin bozabilir ve aksatabilir. böylece kepek saç derisinde oluşuyorsa arındırılması ve derinin dinç işler ışık halkası getirilmesi gerekir.

Saç için içten mahsul nasıl seçilir?

Saç akma sebebini tamamiyle bilmeyen biri kişi doğru ürünü seçip kullanamaz. Rastgele iyi bir ürünün denk gelme şansı çok düşüktür. Tek bir ürün herkesin problemini çözemez. Herkesin saç akma problemi de farklıdır. Elbette piyasada iyi ürünler vardır. Ama bu ürünlerin kişiye iyi gelip gelmeyeceği kişinin uç saç dökülmesi sebebine bağlıdır. O yüzden kuşkusuz bir ürün kullanmadan önce uzmana danışmakta menfaat vardır. Özelikle saç konusunda uzmanlaşmış bir hekim ve ya “ trichologist” lisanslı kişilerden takviye almalısınız.

Saç ne dek zamanda iyileşir?

Sıradan 3 ila 6 aylık süreçte saçtaki gelişmeler gözlemlenebilir. Buradaki durum uygulamaların uyumlu, disiplinli, zamanın da yapılmasıdır.

Merkezinizde yapılan bir kullanım ne dek sürüyor?

Bir tatbik süresi takriben 30 – 45 dk. arasıdır. Öğle aralarında başvuru yaptırıp sonradan işinize geri dönebilirsiniz. Uygulama jurnal yaşantınızı manzara anlamında etkilemez ve çevrenize hastalık vermez.

Dinç saç için önerileriniz nelerdir?

Saçın temiz tutulması çok önemlidir. Fazla pozitif fön çektirmek, fazla sık boya yaptırmak dürüst değildir. Çünkü bunlar saçı yıpratan işlemlerdir. Saç defalarca kişinin görüntüsü için çok manâlı bir aksesuarıdır. bu nedenle saça çok iyi bakmak gerekir. Uzun süre saç olmayan bir alandan saç bir daha geri gelmez. Saçta bir problem hissedildiğinde süre kaybetmeden bir uzmana danışmak ve profesyonel destek olmak, yapılması gereken uygulamalar varsa bunlara biran önce başlamak fazla önemlidir.

Saç Sorunları Saçla İlgili Içten Bilinen Yanlışlar www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Saç Sorunları Saçla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık