Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç dökülmesine önlemek ve denetim altında olmak, saçta hacim ve animasyon kazandırmak için saçlı deri bölgesine uygulanan tedavi şekline saç mezoterapisi denilir.

Saç dökülmesi, saçların zayıflaması ve cansızlaşması gibi durumlarda uygulanabilen bir yöntem. Bu yöntemde çok ince uçlu bir iğne ile saçlı cilt kıl köklerine besleyen, ilaçlar, vitamin ve mineraller doğrudan doğruya kıl köklerin olduğu bölgeye enjekte edilir, saçlı deride kan dolaşımını artması nedeni ile saçların dökülmesini azaltır, saçlar parlaklık ve canlılık kazanır, seans sayısı problemin yoğunluğuna tarafından değişmekle birlikte ortalama 5-10 dur, haftada bir şeklinde uygulanır ve sıradan 15 dakika sürer, iğneler son derce ince üçlü olduğundan muhakkak ağrı, acı yapmaz.

Saç mezoterapisi nasıl uygulanır? Kaç seanstır?

Saç mezoterapisinde fazla ince uçlu bir iğne ile küçük mikroenjeksiyonlar halinde saçlı deri bölgesine ilaç enjekte ediliyor, bu karışımlar kişiye özel olarak hazırlanır ve yöresel olarak başvuru formu edilir. Problemin yoğunluğuna göre haftada bir ortalama 5-10 kez ve sonraki seanslar 15 günde bir ve ayda bir uygulanır. Saçta toparlama ve hacım bakmak için en az 2-3 ay dayanma göstermek ve tedaviye sürdürmek gerekir.

Alopesi ne anlamında geliyor?

Olağan bir erişkinde yaklaşık olarak toplam saç sayısı 150000-170000 arasıdır. Günde 50-100 tane saç telinin dökülmesi olağan sayılır, gerçekte saç döküldüğünde yalnızca gövdeden kopma olur, saç kökü yani follikul uygun kalır, bu vakit ortalama 6-8 yıl sürer. İnsan hayatı süresince ortalama 12 kez saç kökünden yeni saç çıkar. Androgenetik tıp saç kayıplarında ise follikül sayısında azalmasından ziyade kıl kökünde bir küçülme ve kıl akma sıklusunda bir süratlenme meydana geliyor.

Saç Mezoterapisi Nedir? www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)