Saç Dökülmesine Çözüm

Saç Dökülmesine Çözüm

Saç Dökülmesine Çözüm

Saç dökülmesi problemi erkeklerde daha sık görülmekle beraber, ayrıca erkek keza de kadınları etkileyen bir durumdur. Bu koşul çoğu faktörle ilgilidir. Başta genetik yatkınlıklar olmakla birlikte; hormonal, aşırı androjen miktarı (erkek tipi saç dökülmesi), hamilelik, emzirme, menopoz dönemi, tiroit hastalıkları, şeker hastalığı, saçlı deri kan akımının kuvvetsiz olması, gıda bozuklukları, aşırı kilo alımı ve ani kilo kaybı, uygunsuz diyetler, vitamin-mineral eksiklikleri, bazı ilaçlar, kronik hastalıklar (kan hastalıkları, maligniteler, enfeksiyon hastalıkları vs.), saça uygulanan mekanik ve kimyasal işlemler ve psikolojik gerginlik sayılabilir. Hem saç kıran,mantar hastalıkları gibi saçlı derinin primer hastalıkları da saç kaybına niçin olabilir. Saç dökülmesinin tedavisi, öncelikle içten tanıyı gerektirir. Bu yüzden saç dökülmesi ve seyrelmesi şikayeti olan herkes ilk olarak bir dermatoloji uzmanı göre değerlendirilmelidir. Saç dökülmesi ve saç kalitesindeki değişimin tedavisine karşın yaklaşımda, öncelikle nedene karşın eksikliklerin giderilmesi ve fazla hormonal aktivitenin engellenmesine karşın değişik tedavi modelleri aralarında ‘saç mezoterapisi ’ parlayan bir yıldız olarak yerini almıştır.

Mezoterapi, etkinliği tüm dünyada kanıtlanmış geleneksel bir tıp yöntemidir. Birçok ülkede uygulanıyor olması, her gün binlerce doktorun hastalarına uygulaması, faydalı bir usul olduğunun en güçlü kanıtıdır.

DÖKÜLMEYİ DURDURUR

Mezoterapi, potansiyel olarak saç ekimine alternatiftir ve saç ekimine olan gerekliliği ortadan kaldırabilir. Saç mezoterapisi; saç dökülmesini önlemek, var olan saçın kalitesini artmak ve yeni saç çıkışlarını faal ayla getirmek için belirli periyotlarla saçlı deriye uygulanan bir tedavi şeklidir.

Saç mezoterapisi ile; saç gelişimi için kayda değer vitaminler, aminoasit ve minerallerle hazırlanan özel kokteyller dosdoğru kıl köklerine iletilmekte, damar düzenleyici ajanların etkisiyle kılların daha iyi beslenmesi ve gelişmesi sağlanmakta ve androjenleri nötralize edici ajanlarla kılların minyatürizasyonu engellenebilmektedir.

TABI ETKİSİZ YÖNTEM

Bu yöntemin öteki alışılmış ilaç tedavilerine kadar üstünlüğü, emrindeki tesir riski olmaksızın ağızdan ilaç takviyesine gerek kalmadan, sorunlu bölgenin doğrudan doğruya tedavisi ile etkin sonuçlar alınmasıdır.

UZMANINA YAPTIRIN

Saç mezoterapisinin hem erkeklerde hem de kadınlarda baştan saç gelişimi üzerinde olumlu etkileri gösterilmiştir. Çoğunlukla daha ilk seanslarda saç dökülmesi durmakta ve yeni saç çıkımı sağlanabilmektedir. Ancak saçların kalıcılığı açısından senaryo gereklidir. Ilk Olarak sık seanslar gerekebilmekle beraber, idame tedavilerde dilekçe aralığı uzamaktadır.

Saç mezoterapisi; bilirkişi ellerde deri dezenfeksiyonuna uyarı edildiği ve uygun formülasyonlar kullanıldığı takdirde epeyce tehlikesiz ve etkin bir yöntemdir.

Saç Dökülmesine Çözüm www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)