Anasayfa / Güzellik / Saç Beyazlamasına Doğal Çözüm, Nasıl Önlenir?

Saç Beyazlamasına Doğal Çözüm, Nasıl Önlenir?

Doğal Yöntemle Saçların Beyazlaması Nasıl Önlenir?

Saçların beyazlaması yaşın ilerlemesinden olabileceği gibi erken yaşta da ortaya çıkabilen bir durumdur. Erken yaşta saç beyazlamasının sebebi genellikle genetik olmasıyla beraber biraz dış etmenlerde vardır. Kadınlar için özellikle saçlara aşırı boya yapmak sürekli diplere boya sürdürmek ve zararlı kimyasalları saç derisine değdirdikçe renk pigmentleri veren hücrelerin yok olmasına sebep olmaktadır. Erkeklerde ise stres çok önemlidir. Erkekler saçlarını daha az boyatırlar fakat buna rağmen erken yaşta saç dökülmesi ve saç beyazlamasıyla karşılaşırlar. Kadınlar içinde elbette stres bir etmendir fakat kimyasallar da çok fazla tetiklemektedir.

Elbette sadece boyamak beyazları kapamak en kolayıdır. Fakat bu durumu daha da kötüleştirecektir. Bunun için doğal yollara başvurmak ve renk veren pigmentleri tekrar canlandırıp saçların beyazlığını yok etmek çok daha doğru bir yoldur.

İlk olarak limon suyu ve altın çilek karışımından bahsetmek istiyorum. Altın çilek birçok rahatsızlıkta kullanılmaktadır. Özellikle deri enfeksiyonları ve obezite ile savaş için kullanıldığı bilinen altın çileği toz halinde satın alarak limon suyuyla bir karışım elde edin. Bu karışımı saçlarınızın diplerine yedirin ve parmaklarınızın yumuşak yerleriyle masaj yapın. Bu karışımı istediğiniz kadar istediğiniz süre boyunca uygulayabilirsiniz. İkinci yöntem saçlara doğal bir boya yöntemi. Bu yöntemde saçlarınız koyulaşmaktır. Bu sayede doğal olarak saçlar renklenmiş olacaktır. Bu karışımda köri yaprağı kullanılmakta. Köri yaprakları 1 yemek kaşığı Hindistancevizi yağını kaynatın. Soğuduktan sonra saç diplerinize uygulayın ve masaj yapın. 45 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bunu haftada iki kere yapabilir ve dilediğiniz süre boyunca kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra tek başına karışım oluşturulmadan da kullanılabilecek yöntemler vardır. Bunlardan bir tanesi soğan püresidir. Saçınızda 30 dakika bekletip daha sonra durulayarak saç tellerinizin zamanla koyulaştığını görebilirsiniz. Bir diğeri ise kınadır. Kınada saça doğal bir renk vericidir. Aynı zamanda yeni saçların çıkmasını sağlar ve daha sağlıklı parlak saçlar elde edersiniz. Son olarak ise bıttım sabunun tek başına kullanımı saçların beyazlarını giderecek ve renkli saçların çıkmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir

ciltteki siyah noktalar

Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Temizlenir

Günümüz birçok kadının derdi yüzünde ki siyah noktalardan kurtulamamak. Aslında çok basit birkaç adımla temizleyebileceğiniz yüzünüzü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir