Nail Trick Asetonsuz Meydana Çıkan Oje Türkiye’de

30 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Pimpirikli Annelere ve Anne Adaylarına Müjde!
Nail Trick Asetonsuz Meydana Çıkan Oje Türkiye ’de!

Ojelerdeki kimyasal bileşenler, gebelik döneminde bebek için zararlı olabilir, çünkü tırnaklardan emilen bu kimyasallar kana karışarak gelişmekte olan fetusa zarar verebilirler. Fetusun oluşum dönemini kapsayan birincil 3 ayda, bebeğin yaşamsal organları henüz oluşmaya başladığından kimyasal olan herşeyden uzakta durarak tedbiri elden bırakmamakta üstünlük var. Ama bu hiç oje sürmeyeceğiz anlamına gelmiyor. Diğer Taraftan uzmanlar, hamilelikte vücutta yaşanan bambaşka durumların, anne adaylarının psikolojik durumlarını da etkilediğini, böylece anne adaylarının kişisel bakımlarını yapmalarının, kendilerine itina göstermeye devam etmelerinin ruh sağlıkları açısından kayda değer olduğunu söylüyorlar.

Nail Trick, hamileliğiniz baştan başa güzelliğinizden imtiyaz vermeden dinç ve gizli tırnaklara sahip olmanızı sağlayan benzersiz formülü ile bundan böyle Türkiye ’de!

Nail Trick Peel Off Su Bazlı Oje, adi ojeler gibi kimyasal bir çözücü içermiyor, böylece çıkartırken aseton ye da oje çıkarıcı da gerektirmiyor. Su bazlı olduğu için tırnaklarınıza nefes aldırıyor, sararma yapmıyor. Aseton nakliye derdi yok, kokmuyor, bulaşmıyor, istendiğinde soyularak kolayca çıkıyor. 12 rengi var, ayrıca sürmekte keza de çıkartmakta zorlandığımız koyu renkler, kırmızılar, bordolar var; natürel sezonun trendi maviler, pembeler, fuşyalar, siyahlar ve griler de… Nail Trick, yalnız hamileler için değil, küçük kız çocukları için, sağlığını düşünen ve çevreye sağduyu olan herkes için ideal.

Sıradan ojelerin içinde hamilelere zararlı olabilecek neler var ?

Bugün kullandığımız anlamdaki ilk ojeler doğrusu 1920 ’deki araba cilasının icadından ilham alınarak yapılmış. Cilalara aynı bir yöntemle, nitroselüloz maddesinin bütil asetat ya da etil asetik asit tuzu gibi bir çözücü içinde çözünmesiyle elde ediliyor. Ojelerin içeriğinde film oluşturucular, reçineler, değişik çözücüler, koruyucular ve renklendirme maddeleri bulunuyor. Tosilamid-formaldehit resin gibi yapıştırıcılar nitroselüloz maddesinin tırnağa yapışmasını sağlıyor. Pigmentler ve mika gibi parlatıcılar da ojeye istenen rengi veriyor. Stearalkonyum hektorit gibi kalınlaştırıcılar ekleniyor oysa parlatıcı partiküller şişe içinde süspansiyon olarak saklanabilsin.

Benzofenon-1 gibi UV koruyucuları da ojenin film tabakasının kuruyup sonradan güneş ışığına maruz kaldıkça renginin solmasını engellemek için ekleniyor. Normal ojelerde olan bileşenlerden hamileler için en zararlı olabilecek olanları ise Toluen, Formaldehit ve Fitalatlar. Toluen petrol bazlı ve kanserle ilişkisi kanıtlanmış bir kimyasal. Berrak, renksiz bu kimyasalın ayırt edici bir kokusu var. Uzun vakit toluen kokusuna maruz kalan hamilelerde düşük, bebeğin yavaş büyümesi ve yavaş akıl gelişimi riski görülebiliyor. Formaldehit ise alerjik reaksiyonlara sebep oluyor, astımlı şahısların şüphesiz uzakta durması gereken bir madde, diğer taraftan o da kanserojen.

Dünyada kozmetik üretiminde formaldehitin sadece %0,2 oranına değin kullanılmasına müsade var. Bunun üstünde zararlı olduğu kanıtlanmış. Bugün sorumlu kozmetik üreticilerin birçok formüllerinden formaldehiti birer birer çıkartıyorlar. Fitalatlar ise Dibutylphthalate (DBP), dimethylpthtalate (DMP) ve diethylpththalate (DEP) biçiminde kullanılabiliyor. Fitalatlar, oyuncaklarda, ambajlarda, vinil yer döşemelerinde kullanılmaları ile bile epeyce tepki alan bir kimyasal grubu lakin maalesef ojelerde var. Ojeleri çıkartmak için kullanılan Aseton da hiç günahsız değil. Aşırı derecede buharlaşan olarak sınıflandırılan bir madde. Plastik ve sentetiklerin kuvvetli çözücüsü. Aseton, dimetil keton isimli bir organik bileşen gerçekte. Çok buharlaşan olduğundan, kaynama noktası düşük olduğundan ve suda çok iyi çözündüğünden hem solunduğunda, keza çevreye salındığında, millet, çevre, hayvanlar ve sular için oldukça zararlı. Aseton yerine kullanılan etil asetik asit tuzu içeren oje çıkarıcıların da bu anlamda asetondan geri kalır yanı yok.

Nail Trick Peel Off. Sürün ve soyun.

Gezegendeki En Pak Oje

Daima ojeli ve renkli tırnaklarla seyahat etmek istiyor, lakin alkol bazlı, çözücü kokulu, asetonla meydana çıkan olağan ojelerden hoşlanmıyorsanız, bundan böyle yepyeni bir alternatifiniz var: Nail Trick Peel Off Su Bazlı Oje. Türkiye ’de bir birincil!

Nail Trick Peel Off, tırnağınızdan hariç tutmak için aseton veya oje çıkarıcı gerektirmiyor, çünkü su bazlı. Hayır hayır, su ile çıkmıyor, soyularak çıkıyor! Sentetik bazlı olmadığı için çıkarılırken bir çözücüye ihtiyacı yok. Buharlaşan kimyasallar içermediği için kokusuz ve çevre için zararsız.

Nail Trick Peel Off, çözücü bazlı kimyasal ojelere alerjisi olanlar, aseton kokusundan hoşlanmayanlar, çocuklar, hamileler ve çevreye aklıselim herkes için ideal. Diğer Taraftan bayağı ojeler kadar da kalıcı ve kapatıcı.

Nail Trick Peel Off tırnaklara nefes aldırıyor…

Bildiğimiz gibi özellikle kırmızı tonları ve koyu renk ojeleri dahil etmemek çok zordur. Tırnaklarımızın kenarlarında izleri kalır, hatta parmak uçlarımız boyanır. Dahası bu renkler uzun vakit tırnaklarımızda kaldığında, hava aldırmadığından tırnaklarımızı sarartır. Nail Trick Peel Off, su bazlı hava iletken formülü tamamen tırnağımızla havanın temasını kesmiyor. Tırnaklar ojeli olduğu vakit boyunca da nefes alıyor, en koyu renkleri bile tırnaklarda sararma yapmıyor.

Nail Trick Peel Off ayak tırnakları için de ideal. Ayaklarımızı ellerimiz dek sık kullanmadığımızdan, but tırnaklarımıza sürdüğümüz ojeleri daha uzun süre kullanırız. Nefes aldıran Nail Trick Peel-Off ile artık bu süreyi memnuniyetle uzatabiliriz.

Nail Trick Peel Off öteki ojeler gibi çözücü, alkol, formaldehid, tuloen, phytalat, asetik asit tuzu, glikol ether gibi zararlı kimyasallar ve koku içermiyor, böylece çocuklar ve hamileler için de güvenli.

Sadece su, akrilik polimerler ve mineral bazlı pigmentlerden oluşan formülün kururken yalnızca içindeki su buharlaşıyor ve bu yüzden çevreye hiç zarar vermiyor.

Bu Ojeyi Çok Seveceksiniz, Çünkü…

Ojenizi kuaförde sürüldüğü gibi sürememekten mi şikayetçisiniz? Sürerken eliniz titreyip hep kenarlarına mı bulaştırıyorsunuz? Artık dert etmenize gerek yok, bırakın bulaşsın, Nail Trick Peel Off ojeyi kuruyunca tırnağınızın köşesi ile veya bir törpü ile cildinizden dışlamak fazla kolay!

“Koyu renk oje kullanamıyorum, çünkü uçları anında çıkıyor” diyenlerden misiniz? Nail Trick Peel Off da çıkıyor, lakin bakım yapmak için yanınızda ojenizle birlikte aseton ve pamuk taşımanıza lüzum kalmıyor. Hatta iz yapmadığı için sadece çıkan gönder kısımlarına sürüp kapatmak da muhtemel, ya da hepsini soyun gitsin. Zaten tek parça halinde çıkarması böylece zevkli oysa, soymaktan kendinizi alamayacaksınız. Yenisini sürmek de çocuk oyuncağıİz bırakmadan tek katta mükemmel renk ve kapatıcılık sağlıyor. Bozulan tırnağınızı ofiste, arabada, okulda, cafede, istediğiniz tekrar el altından, hızla yenileyebiirsiniz. Kokmaz, bulaşmaz, hiç kimse anlamaz!

Nail Trick Peel Off seyahatler için de fazla uygun. Artık günler boyunca tek bir renk ojeye ya da çıktığı belirli olmasın diye sadece parlatıcılara mahkum değilsiniz; her gün kıyafetinize yerinde yepyeni bir renk kullanabilirsiniz! Bundan Böyle kıyafetimizi ojemize uydurmaya son, her gün ojemizi kıyafetimize uydurabiliriz.

Daha iyi sonuçlar için:

Nail Trick Peel Off ojeyi alışılagelmiş ojenizi asetonla temizledikten en düşük 2 saat sonra sürün. Çünkü aseton uçmuş gibi görünse de kimyasal etkisini tırnaklarda uzun süre devam ettiriyor ve Nail Trick Peel Off ’un performansını negatif etkiliyor.

Içeri Almamak istediğinizde daha kolay soyulmasını istiyorsanız 2 kat halinde ve ikinci katı ilk katın en ince ayrıntısına kadar kuruduğundan kesin olduktan sonradan uygulayın. Kalın bir tabaka halinde uygulanmış olduğundan çıkarırken bir köşesinden kaldırarak zahmetsizce tek parça halinde soyulduğunu farkedeceksiniz.

Renginizin daha aydınlık ve kalıcı olmasını istiyorsanız üzerine Nail Trick Top Coat uygulayın. Nail Trick Top Coat metalik etki ve parlaklık temin etmek için su bazlı olarak formüle edilmedi, yani Top Coat uyguladığınızda dışlamak için aseton gerekiyor, lakin katiyen öteki ojeler gibi çıkarırken parmaklarınıza bulaşmıyor, çünkü soluk ve altındaki Peel Off oje asetonda çözünmeyen formüle sahip.

1) Nail Trick Peel Off ’u nasıl kullanmalıyım?

C – Şu belli başlı değin kullanageldiğiniz ojelerden uygulama açısından hiç bir farkı yok. Pak ve kuru tırnaklara uygulayın ve kurumasını bekleyin. Nail Trick Peel Off ojeyi olağan ojenizi asetonla temizledikten en az 2 saat sonradan sürün. Çünkü aseton uçmuş gibi görünse de kimyasal etkisini tırnaklarda uzun vakit devam ettiriyor ve Nail Trick Peel Off ’un performansını negatif etkiliyor.

2) Nail Trick Peel Off ne kadar daimi?

C – Standard ojelere tarafından daha kısa süreli kalıcılığa sahip. Kalıcılığı biraz da ellerinizi kullanımınıza alt. Nail Trick Peel Off ‘u i tırnaklarınız için makyaj malzemesi olarak değerlendirebilirsiniz. Tırnakta makyaj devriminin en hoş yanı, bundan böyle göz farınıza, rujunuza, allığınıza ilave olarak tırnaklarınızı da makyaj yapar gibi kolayca değiştirebilme esnekliğine sahip olmanız. Üstüne Top Coat kullanarak istediğiniz vakit standard ojeler kadar daimi ayla de getirebilirsiniz.

3) Neden Nail Trick Peel Off “tırnaklar için makyaj” olarak adlandırılıyor?

C – Çünkü banal bir oje yok. Tırnaklardan soyularak çıkarılması, sürülmesi değin basit. Yarı farklı renklerle tırnaklarınıza makyaj yapıyor gibi hissedeceksiniz… İster o günkü kıyafetinize uydurun, ister ruh halinize. Makyajınızı çıkarır gibi kolayca çıkarıp ertesi gün ayrı bir renge geçebilirsiniz. Niye günler boyu hep kırmızı ojeye hükümlü kalalım, çıkartınca parmaklarımız kanamış gibi kıpkırmızı göründüğünden, niye yeniden koyu renk sürmek zorunda kalalım? Niye ojemiz koyu renk diye kıyafetimizi tırnaklarımıza uydurmaya çalışalım ki? Bundan Böyle buna lüzum değil… Nail Trick Peel Off ‘u bir kez denediğinizde bunca sene onsuz nasıl yaşamışım diyeceksiniz!

4) Standard oje ve asetonun kokusuna hiç dayanamıyorum, Nail Trick Peel Off da diğer ojeler gibi kokuyor mu?

C – Hayır!!! Su bazlı özel formülü baştan sona Nail Trick Peel Off “hiç” kokmuyor… Nail Trick Peel Off standard ojelerin formüllerinin parçası ve de kokmalarının sebebi olan formaldehyde, toluene ve phtalates içermediğinden kokusuz. Doğa ile arkadaş özel formülü standard ojelerde bulunan ve aralıksız kullanımda kansorejen olabilen zararlı maddeleri de içermiyor. Top Coat kokuyor, ama parfüm kokuyor. Bir De kuruduğunda bile çiçeksi kokusu sizinle kalıyor. Bu da ojede bir ilk!

5) Nail Trick Peel Off akrilik tırnaklara uygulanabilir mi?

C – Natürel ki, yalnız bu durumda Nail Trick Peel Off ’un zahmetsizce soyulabilirliği ortadan kalkıyor.

6) Nail Trick Peel Off ’ sıradan ojelere tarafından daha çabuk kuruyor mu?

C – Evet! Kapatıcılık için tek kat yeterli olsa da iki kat sürüldüğünde bile yaklaşık iki dakikada kuruyor. Lakin daimi olması, tırnağınıza sabitlenmesi ve daha sonra kolayca soyulabilmesi için en düşük 10 dakika tırnaklarınızı kullanmamanız daha iyi.

7) Standart ojeleri daha idareli alabiliyor iken niye Nail Trick Peel Off alayım ancak?

C – Jurnal yaşamınız pekçok tercihlerle doymuş. Evden çıkarken giyeceğimiz elbiseden, ona uyacak çanta – ayakkabıyı seçmemize, öğle yemeğinde nerede ne yiyeceğimizden, hafta sonu ne yapacağımıza karar vermeye kadar herşey bizim tercihimize bağlı. Olur Ya şu başlıca dek “oje” için fazla tercih seçeneğimiz olmamıştı; ne de olsa piyasada bulabildiğimiz ürünler marka farkından dolayı fiyatları öbür olan ama gerçekte yaklaşık olarak biribirinin aynı formülasyonlarla yapılmış aynı tip ojelerdi. Iki Taraflı özellikleri “alkol içerikli”, “kokulu”, “zararlı kimyasallar taşıyan”, “tırnaklarınıza nefes aldırmayan”, “uzun vadede tırnaklarınızı sarartan” “sağlıksız” ojeler olması ve de bir kere sürülünce bir vakit o renkle yaşamaya sizi “hükümlü eden” ojeler olmasıydı. O atama artık KAPANIYOR!!!!

Artık “toksik olmayan”, “bulaşmadığı için sürmesi kolay”, “çabucak uygulanabilip tez kuruyan”, “doğa dostu”, “su bazlı”, “kanserojen kimyasallar icermeyen”, “tırnakların nefes almasına müsade veren” “sağlıklı” ve üstelik birbirinden hoş çok sayıda rengi zahmetsizce uygulayıp soyabilme imkanını sunması nedeniyle “eğlenceli” bir alternatifiniz var.

Uyarıyoruz, Nail Trick Peel Off ’un zahmetsizce soyulabilirliği “BAĞIMLILIK YAPIYOR” !!!

nain trick ojeNail Trick Asetonsuz Meydana Çıkan Oje Türkiye ’de www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Nail Trick Asetonsuz Meydana Çıkan Oje Türkiye’de Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık