Manikürün Sırları

25 Nisan 2016
8 kez görüntülendi

Bir kadının elleri en bedel verdiği yerlerindendir. Ellerinizi hoş ve cazibeli kılan manikürün sırlarını biliyor musunuz?

Ojenizi sürmeden önce çivi yüzeyinin pak olmasına dikkat edin. Tırnağınızın üzerindeki doğal ya da tanıdık olmayan maddeler, ojenizin bozulup, soyulmasına neden olabilir. Bu yüzden, tırnak cilası çıkarıcıyı tırnağınızda cila olmasa bile kullanın. Ancak aseton tırnaklarınızı kurutup yıprattığından, aseton içermeyen bir cila çıkarıcı kullanmanızda avantaj vardır.

Tırnaklarınızı, törpüyle dilediğiniz şekli verdikten sonradan çivi üzeri pürüzleri yok edip tırnağı parlatan özel törpüleri kullanarak harika görünen tırnaklara sahip olabilirsiniz. Bu törpüler gerçekten şahane. Birkaç dakikada pırıl pırıl tırnaklara kavuşuyorsunuz.

Tırnak dibi etlerini katiyen kesmeyin. Tırnak diplerine süreceğiniz bir epiderm giderici krem, çivi dibini onararak etlerin sürükleyici görünmesine yardımcı olurken, manikürünüzün de daha uzun süre dayanmasını sağlar.

Tırnaklarınıza cila sürmeden bir kat koruyucu sürün. Böylece keza cilanın tırnak üstünde dengeli bir şekilde yayılması için sürükleyici bir yüzey oluşturur, keza de çivi cilanızın daha uzun zaman dayanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bu çivi koruyucu ürünler, koyu renk cilaların boyasının tırnağınıza işlemesini engeller.

Ojenizi mutlaka iki kat sürün. Tek kat oje, zahmetsizce bozulup dağılır. Eğer ojenin rengini tek kat olarak beğeniyorsanız; ojeyi uyguladıktan daha sonra üzerine son kat koruyucu uygulayabilirsiniz.

Ojeyi dipten uca dürüst tek harekette sürmeye gayret edin. İkinci kat ojeyi uygulamadan önce, ilk katın kurumasını bekleyin. Böylece, ojenin keza daha düzgün görünmesini, keza de daha uzun zaman dayanmasını sağlarsınız.

Tırnaklarınıza ojeden daha sonra bir kat da koruyucu sürün. Bu Nedenle tırnaklarınız daha parlak görünecek ve cilanız daha daimi olacaktır.

Konut işinde eldiven giymeye itina gösterin. Su ve temizlik maddesi ayrıca ellerinizin kurumasına ayrıca de ojenizin bozulmasına yol açar.

Ellerinize ve tırnaklarınızı kremlemeyi ihmalkârlık etmeyin. Bilhassa, dışarı çıkmadan önce ellerimize minimum 15 koruma faktörlü bir krem sürün. Yaşlanmanın etkileri rahatlatmak için ise retinol taşıyan el kremleri kullanabilirsiniz.

İlgili Konular ;
– Evde Manikür Nasıl Yapılır?
– Tırnaklarınızı Seri Uzatmanın Yöntemleri
– Rengarenk Tırnak Modası
– 2012 Ten Rengi Oje Modelleri
– Kalıcı Oje
– Instant Cuticle Remover – 15 Saniyede Çivi Eti Çıkarıcı
– Tirnak bakımı için limon suyu ve zeytinyağı

Manikürün Sırları www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Manikürün Sırları Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık