Makyajsızda Hoş Olabilirsiniz

25 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

“Çok hafif makyaj ya da ‘hiç makyaj ’ ile nasıl iyi görünürüm?” diyorsanız, bu önerilere kulak verin! Cildin pul pul olmaması için cildi nemlendirmek önemlidir. İyi nemlendirilmemiş bir cilde uygulanan fondöten, derideki gözeneklere atak ettiğinden, yüzdeki kusurları ön plana çıkarır.

Makyaj, kadınların vazgeçilmezi. Çoğu erkek göre kadınların ‘savaş boyaları ’ olarak algılansa da, yalnızca ‘boyanmaktan ’ ibaret bir başvuru değildir doğrusu. Sağlıklı belirmek isteyen, oysa sorunlu cildi olan kadınlar ve genç kızlar, bazı minik ‘hilelerle ’ ayrıca makyajlı gibi görünmez, ayrıca de istediği sonuca ulaşır. İşte misal öneriler…

Pul pul dökülen dudaklar: Tüm vucüdumuz gibi dudaklarımız da deri değiştirir. nadiren diş fırçasıyla nezaketle fırçalayabilirsiniz, veya bir tülbent yardımıyla vazelinle masaj yapabilirsiniz.

Aydınlatıcı kullanın: Daha aydınlık ve parlak bir cilt istiyorsanız, aydınlatıcı kremleri tek ya da fondöten ile karıştırarak kullanın. Ama aşırıya kaçmayın.

Yara izlerini saklayın: Yüzünüzde yara izi yada kir varsa mat bir fondötenle kapatın. İzler derinse koyu renkli fondötenleri kullanmayın. Renkli fondöten veya kapatıcı, sorunlu bölge için ideal olacaktır.

Kaşlarınızı düzeltin: İyi şekillendirilmiş kaşlar, parlak ve manalı bakışlar kazandırır. Fazla kalın olması, gözlerin daha küçük ve çökük görünmesine niçin olurken; fazla ince gücenmiş kaşlar olduğunuzdan ihtiyar gösterir. Parlaması için, kaş diplerine cilt renginizden 1-2 ton açık aydınlatıcı uygulayın.

Pudra kullanımı: Cildinizde yağlanmadan oluşan parlamayı, yarı transparan bir pudra yardımıyla giderin. Uygulamayı ufak başlı fırçayla yuvarlaklar çizerek yapın.

Kirpikler: Kirpiklerin en dibinde, gözle görülmesi güç bir şekilde koyu renkli eye liner çekin. Daha keskin ve aydınlık bakacaksınız.

Makyajsızda Güzel Olabilirsiniz www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Makyajsızda Hoş Olabilirsiniz Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık