Lazer Epilasyon tecrübelerim

Size bu konuyla ilgili fazla uzun mazisi olan biri olarak diyebilirim ancak ;

1- Alexandrite veya Diode lazer yaptırın çünkü bunlar hakkında bir fazla literatür okudum. Okuduklarım hastane araştırmalarıydı ve en etkin yöntemlerin bunların olduğu saptama edilmiştir. İngilizceniz yeterliyse internette bununla ilgili tezler arayın.

2- Melanin keza cilde hemde kıla rengini veren maddenin adıdır. Melanin lazerin ısı enerjisini kıl köküne ulaştırır. Yani kıl ne dek koyu ve kalın ise o derece iyi netice alabileceksiniz. Bu yüzden lazerin ince tüylerde ya tedavisi çok uzun sürecektir ya da hiç etkisi olmayacaktır.

3- Cilt renginiz ne dek açıksa yani melanin ne kadar eksik ise lazer kılları pek iyi görecektir. Çünkü lazer ışınları cildi ve kılları birbirine karıştırmayacaktır. Açık tenlerde bu yüzden yanık oluşma ihtimali daha düşüktür.

4- Seans aralıkları çok manâlı yüzde fakat kıllarda 4 hafta gibi. Vücutta ama kıllarda 6-8 hafta arası. Çünkü bu bahsettiğim haftalarda kıllar yeni çıkmaya başlıyor. O hatıra kaçırdınız mı lazer o kökleri yaksa ve o kıllar dökülse bile etkisi olmayacaktır.

Benim bacaklarda 1. ve 2. seans arası 10 hafta 2. ve 3. arası 12 hafta , 3. ve 4. arası. 14 hafta, 4. ve 5. arası 15 hafta olmuştur. Seans aralıkları uzatılır çünkü kılın uzama kabiliyeti gittikçe azalır.

Karoser bölgesinde her 4 haftaya lazer yapan birileri varsa belirli olun fakat para tuzağıdır…

5- Hormonal bozukluğunuz varsa boşuna ümitlenmeyin 🙁

6- Hamilelikte veya daha sonrasında hormonal değiştikten dolayı kademeli olarak tekrar çıkabilir ama katiyen hepsi çıkmayacaktır. Buna da razı olun artık.

7- Yüze sakın tıraş bıçağı vurup ince tüyleri beslemeyin! Bir bitkiyi ne değin yolarsan pek dağılır o toprakta. Fazla göze batanları tek tek makasla kırpın.

8- Yanık oluşursa hemen Aloe Veralı jel ya da deri ıslah edici bir krem sürün.

9- Karoser; her hücresiyle her zaman yenilenen-yenilenebilen bir şeydir. Kılların zaman içerisinde çıkma ihtimali var. Fazla hormonel bozukluğunuz yahut katiyen ve asla tümü çıkmayacaktır.

Bana gelince..

Koltukaltı son seansımı en son bütün 2 yıl önce yaptırmıştım. Bugün… sadece 3-5 kıl var. ara sıra jiletledim de ağda makinayla aldım da o küçük kılları lakin hiçbir şey olmadı… Katiyen çoğalmadı. Çok mutluyum. Merak edenler varsa Light Sheer Diode lazer yaptırmıştım…

Bacaklarım fazla kıllıydı erkek kardeşimle yan yana tutunca bacaklarımızı gülüşüyorduk 🙂 Şimdi fazla azaldı inceldiler incecikler ama çıkıyorlar. Tahminimce 8 seansta biterler lakin bir kıl kökünden 3-4 kılın pat diye çıktığını düşünürsek normal bir seans sayısı! Diode lazer yaptırıyorum iki hafta önce 5 seansımı yaptırdım 50kJ ile çok yüksek bir dozaj biraz düşük olabilir gerçekten bazı yanıklarım oluyr… Asla 30kJ den düşük yaptırmayın bacaklarınızı Light Sheer Diode lazer ile!!!

Genital bölgeme gelince.. Her tarafını yaptırıyorum.. Ön arkadaki alt üstteki 🙂 Fazla memnunum nihayet kıl batmalarından kurtuldum meydana çıkan tüyler yumuşacık. 3. Seansımı yaptırdım bir kaç gün önce. Kaç seans giderim tahminim yok fiilen. Alexandrite ile yaptırıyorum bunu. İki lazer kıyas olabilmek adına..

Şunu diyebilirim ama alexandrite in tene bağlantı etmemesi çok güzel bir durum… Dalga uzunluğu daha yüksek olan Diode in de jel ile kullanmasını tavsiye ederim çünkü ayrıca daha eksik yanık oluşuyor kıllar tene yapışmıyor hemde seans daha seri bitiyor..

giderken ufak tefek kabuklanmalar iz bırakmadığı sürece normaldir.

Yaptırmak isteyen ya da yaptırıp da umudu tükenmiş olan arkadaşlara belirttiğim noktaları dikkate almalarını rica ederim. Elbette ve kesinlikle kendinizi bu işin ehline bırakın. Size sorularınızı cevaplayamayan veya anlamsız gelen birine güvenmeyin ve en önemlisi araştırın. Araştırırken güvenilir kaynakları seçin. Mutlaka hijyenik ve doktor kontrolünde yaptırın. Elinde cihaz olan her merkez ve cümbür cemaat bu konuda ehil değildir unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir