Anasayfa / Güzellik / Lavanta Yağının Saça Faydaları, Nasıl Uygulanır?

Lavanta Yağının Saça Faydaları, Nasıl Uygulanır?

Lavanta yağı sakinleştirici etkisi olmasından dolayı oldukça popüler bir yağdır. Fakat bunun dışında birçok farklı sorunlara çözümler bulması sebebiyle kendinden vazgeçirmiyor. Özellikle kadınların regl dönemlerinde, gündelik sıkıntılardan kaynaklı gerginliklerde lavanta yağını esas olarak kullanmak veya yastığınıza birkaç damla damlatmak sizi sakinleştirecek ve stresten arındıracaktır. Bunun yanı sıra açık yaralara direk uygulanarak da kullanılabilen lavanta yağı cilt bakımında nemlendirme amaçlı, romatizmada ağrıyı azaltmak için, kas ağrılarında gevşemeyi sağlamak için, koltuk altlarında ter kokusunu önlemek için, çatlayan dudakların bakımı için, çitteki akne egzaman sorunlarının çözümü için, siğil ve uçuklar için kullanılmaktadır.

Lavanta yağı nasıl kullanılır?

Bütün bu faydalarının yanı sıra lavanta yağı saçlarımız içinde muhteşem bir yağdır. Özellikle de kokusunu sevenler için lavanta maskesi yaptıktan sonra saçlarınıza sağladığı yararın yanı sıra çok hoş bir koku sağlayacaktır. Lavanta yağını hangi sorunlar için özellikle tercih etmeniz gerektiğini bilmiyorsanız işte size açıklıyorum. Lavanta yağını saç uzaması problemi olanlar tercih edebilir. Eğer problem olarak görmüyorsanız dahi saçlarınızı daha hızlı uzatmak için kullandığınız maskelerin içine ekleyebilirsiniz. Artı olarak lavanta yağı saç diplerindeki aşırı yağlanmayı almaktadır. Aşırı yağlanmadan kaynaklı olan genellikle kafanın nefes almak için deri dökmesiyle ortaya çıkan kepek sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Cilde nem vermesi için kullanılan lavanta yapı elbette ki saçlara da nem vermektedir. Maskelerin içinde birkaç damla eklenerek kullanılabilecek olan lavanta yağını tek başına kullanmak istiyorsanız, banyodan çıktıktan sonra nemi alınmış saçlarınızın uçlarına çok az miktarda lavanta yağı uygulayarak kuru saç uçlarınızı doğal bir yolla yatıştırabilirsiniz.

Diğer tüm ürünlerde olması gerektiği gibi lavanta yağını da kullanmaya başlamadan önce küçük bir yerde test edip alerjinizin olup olmadığını gözlemenizi tavsiye ederim. Genellikle tek başına tamamen saça uygulamak yerine karışımların içinde tercih etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir

ciltteki siyah noktalar

Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Temizlenir

Günümüz birçok kadının derdi yüzünde ki siyah noktalardan kurtulamamak. Aslında çok basit birkaç adımla temizleyebileceğiniz yüzünüzü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir