1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Kadınlar için Makyaj Hilesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınlar için Makyaj Hilesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınlar için Makyaj Hilesi Nedir, Nasıl Yapılır?

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Hileleri

Genelde bayanlar makyaj konusunda hassas olup günlük yaşantılarında dahi makyajsız dışarı çıkmamaktadırlar. Lakin her kadın yüz şekline göre makyaj yapmayı bilmemektedir aşırı fondöten, dudaklarını daha kalın göstermek için ruju taşırma gibi makyaj hataları yapmaktadırlar.

Her kadının bilmesi gereken makyaj hileleri şöyledir;

  • İlk önce gözleri daha iri göstermek için göz kapağına beyaz far uygulamak gerekmektedir.
  • Eğer ki gündüz göz makyajı uyguluyorsanız toprak rengi tonlarını, gece göz makyajı uyguluyorsanız füme ve siyah göz farını tercih etmelisiniz.
  • Makyaj hileleri, Bayanlar gözlerinin daha iri görünmesini istiyorlarsa eyeliner kullanmaları vazgeçilmezleri olmalıdır. Eyelineri gözlerinize uygularken göz pınarınızdan ince sürmeye başlayıp dışarı doğru kalınlaştırmanız uygun olacaktır.
  • İkinci gözleri iri gösterme tekniklerinden diğeri ise göz içerisine beyaz kalem uygulamasıdır. Siyah göz kalemi gözleri olduğundan daha küçük göstermektedir bunun için gözlerinizi daha iri göstermek isteyen bayanlar beyaz veya gri tonlarında göz kalemlerini tercih etmelidirler.
  • Kirpiklerini daha dolgun ve uzun görünmesini isteyen bayanlar maskara seçimlerini ona göre yapmalıdır. Dolgunlaştırıcı maskaraları seçmelidirler ve maskarayı kirpiklerine iki kat uygulamalıdırlar.
  • Bayanlar göz makyajlarını tamamladıktan sonra kaşlarının daha belirgin hale gelmesi gerekmektedir bunun için uygun bir renk tonuyla kaşlarını boyayıp kavis şekli verip kaşlarının daha kalkık bir görünüm vermeleri yüz hatlarını daha da güzelleştirecektir. Makyaj hileleri

www.melekhanim.com farkıyla Makyaj Hilesi Nasıl Yapılır.

Yorum Yap

Yorum Yap