Hayat Kurtaran Kişisel Bakım ve Makyaj Hileleri

3 Mayıs 2016
9 kez görüntülendi

Bazen minicik hileler dramatik etkiler yaratır. Hemen daha da güzelleşir, kusurlarımızı gizler, on dakikada hazır oluveririz. Çağdaş makyaj ve değişmeyen, eski usül, evde kendin yap (DIY) önerileri bir noktada hepimizin hayatını kurtarıyor. 

‘ ’Nasıl hatasız eyeliner uygularım? On dakikada kuaföre gitmeden şık bir topuz nasıl yapılır? Tel tokalar ile saçı daha hacimli gösterebilir miyim? Uykusuzluktan şişen göz altına on dakikada nasıl çözüm getirilir? Makyaj hileleri ile yüzümü daha ince gösterebilir miyim? ’ ’ gibi kendi kişisel sorunlarımdan yola çıkarak, sonuçları garanti hayat kurtarıcı bireysel bakım ve makyaj hilelerimi paylaşıyorum;

Kusursuz Eyeliner Uygulama

Düzgün uygulanmış, siyah, kuyruklu bir eyelinerdan daha seksi ne olabilir? Fakat düzgün uygulanmış kısmı fiilen önemli. Sizler de, az daha tüm kadınlar gibi, eyelinerın kuyruk kısmında zorlanıyorsanız, ufak bir tatlı kaşığından destek alabilirsiniz.  Kaşığın sapı ile kuyruğun dış ve düz kısmını, kaşığın iç kenarı ile de kuyruğun kavisli iç kenarını çizebilirsiniz. Üstelik iki göz simetrik oldu mu derdine de son!

Yüz Hatlarını İdeal Gösterme

Yüz hatalarımızdaki kusurları gizli tutmak ve ideale yaklaştırmak için, make up artistlerin olmazsa olmaz hilesi yüz kontürlemeyi kullanabilirsiniz. Kontürlemede tek kaide, koyu renk kapatır, açık renk vurgular.

Hatasız Kocaman Topuz

On dakikadan eksik sürede kusursuz ve saçlarınızı süper sağlıklı bildiren bir topuz yapma imkanı var desem, bana inanır mısınız? Hatasız ve iri topuzun sırrı, saç renginize uygun sünger tokalar. Bu tokaların bambaşka boylarından alıp hayat kurtarıcı olarak banyonuzda saklamaya başlamanızı muhakkak tavsiye ederim. Saçınızı at kuyruğu yapıp lastik toka ile toplayın. At kuyruğundaki tüm saçları sünger topuz tokasına dolayın ve çıt çıt ile kapatın. Hazırız!   Fiyonk tokalar ile süsleyebilir veya elinizle veya krepe tarağı yardımıyla topuzu hafiften bozup daha doğal ve dağınık bir görünüm verebilirsiniz. Saçlarınızın fazla sağlıklı ve gür durması da artısı.

Yüksek At Kuyruğu

At kuyruğu dikkatli yapıldığında aslında fazla şık olabiliyor. Hatta daha yüksek modeller, yüzü daha genç ve dinlenmiş gösteriyor. Ama yüksek beygir kuyrukları yerine getirmek için başımızı ağrıtana değin saçlarımızı sıkmamamıza ya da saçımızı fazla yukarıdan toplamaya gerek değil. Tel tokaları ters çevirip, beygir kuyruğu yaptığımız lastik tokaya alttan sabitleyebiliriz. Ve yüksek at kuyruğumuz hazır! Buradaki kayda değer nokta, tel tokaları zıt çevirip kullanmak.  Resimde tel toka hilesi olan sağda, olağan beygir kuyruğu solda. İki tane ufacık tokanın marifeti besbelli.

Göz Altı Morluklarını ve Koyu Renk Halkaları Önleme

Göz altı bölgesindeki derimiz, yüzümüzün öteki bölgelerinden 7 kat daha ince olduğu için,en fazla bakım ve koruma gerektiren bölgemiz. Normalde her gün makyajımızın altına, göz altı için güneş kremi kullanmanızı ve yatmadan göz altı nemlendirici kremi kullanmanızı güçlü olarak öneririm. Ancak bütün kremler, kozmetik biçare kaldığında iki önerim var: Birincisi ,iki koca dilim patatesi gözlerinizin üzerine koyup 10 dakika ummak. Özellikle koyu renk halkalar konusunda çok yardımcı. Patatesin içerisinde enzimler koyu rengi değil etmeye yardımcı…

İkincisi birazcık acı verici lakin şöyle; iki koca kalıp buzu eriyene dek gözlerinizin üzerinde bekletin. Dayanabilirseniz ne koyu renk iz kalıyor ne de şişkinlik!

Yaşam Kurtaran Kişisel Bakım ve Makyaj Hileleri www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık