Havuçlu sivilce ve leke maskeleri

Havuçlu sivilce ve leke maskeleri

Havuçlu sivilce ve leke maskeleri

Havuç maskeleri ile sivilcelerden ve deri lekelerinden evde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. A vitamini acısından varlıklı olan havuç maskeleri temizleyici ve onarıcı özelliği bulunmaktadır. Bitki bilimi ve kozmetoloji uzmanları betakaroten deposu olma özelliği yanına, cilde bahşedilen UV hasarını azaltmaya yarayan diğer karotenoidlerle dolu havuç maskelerinden herkesi yararlanmaya misafir etme ediyorlar.

Sivilceler için havuç maskesi

Malzemeler:

– 1 yemek yemek kaşığı bal
– 2 yemek yemek kaşığı havuç suyu ( rendelenmiş havuçtan elde edilir)
– 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı, 3 damla limon…Hazırlanışı: Malzemeleri iyice karıştırın. Maskeyi cildinize sürdükten 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.
Etkisi: Havuç maskesi cildinizin asit-baz oranını dengeler, bununla beraber hasarlı ciltler için onarıcı etkisi vardır. Havuç maskesini haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Olgun Deri Toniği

– ¼ çay bardağı Havuç suyu
– ¼ akarsu bardağı Salatalık suyu… Karıştırın ve pamuk yardımıyla yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bu karışımı her akşam cildinize uygulayabilirsiniz.Havuçlu Leke Maskesi
– 2 adet havuç
– 1/2 limon

Havuçlar rendelenir ve tülbent ya da kevgir yardımı ile suyu süzülür. Limonun da suyu çıkartılır. Havuç ve limon suyu karıştırılır. Elde edilen bu akıcı yüze sürülür ve 30 dakika bekletildikten sonradan ılık su ile temizlenir. Bu değişken özlem edilirse günde 3-4 kez pamukla lekelerin üstüne başvuru formu edilir.

NOT: Havuçlar rendelenmeden dış yüzeyi soyulmalıdır.

Havuçlu sivilce ve kir maskeleri www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)