1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Güzel Eller İçin Pratik Öneriler

Güzel Eller İçin Pratik Öneriler

Güzel Eller İçin Pratik Öneriler

Ellerimin güzel görünmesi için ne yapmalıyım?

Özelikle kadınlar, el bakımlarına çok özen gösterirler ve dikkat ederler. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki pürüzsüz ve yumuşak ellere sahip olmak için çok para harcamanıza gerek yoktur. Evde uygulayacağınız, doğal bakım yöntemleri sayesinde güzel ellere sahip olabilirsiniz.

El bakımı için özellikle kış aylarında sürekli el yıkamaya bağlı olarak eller çabucak kurur ve pürüzlü bir görünüm alır. Öncelikle ellerinizi yıkamak için yumuşak sabunlar kullanmalısınız. Elinizi çok sıcak suya tutmamaya da özen göstermelisiniz. Böylece elleriniz tahriş olmaz. Ayrıca ellerinizi sert olan havlularla kurulamamalısınız. Bunun dışında evinizde bir takım yağlar yaparak ellerinize masaj yapabilirsiniz.

Örneğin 25 gr vazelin, 25 ml hintyağı, 10 damla acıbadem yapı, 25 ml avokado yağı, 50 ml jojoba yağını eritip karıştırın. Daha sonra bu karışımı bir kaba boşaltın. 2 günde bir bu karışımı tırnaklarınıza sürerek masaj yapabilirsiniz. Bu sayede tırnaklarınızı hem beslemiş olursunuz. Bunun dışında kendi kendinize el masajı yaparak da ellerinizin güzelliğine katkıda bulunabilirsiniz.

Hareketleriniz sert olmamalı ve canınızı yakmamalısınız. Bunun dışında parmak aralarınıza da masaj yapabilirsiniz. Parmaklarınızı esneterek, erginlikten kurtarmalısınız. Ellerinizi yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici kremler kullanmalısınız. Özellikle kış aylarında bunu daha sık yapmalı hatta alışkanlık haline getirmelisiniz. Küçük bir tüp kremi yanınızda taşıyabilir, ellerinizi yıkadıktan sonra hemen ellerinize sürebilirsiniz.

Böylece elleriniz tahriş olmaz, kurumaz ve sürekli nemli kalır. Kuru bir cilde sahipseniz bunu kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bunun dışında el bakımınız için de peeling uygulayabilirsiniz. Bu işlem, ellerinizi ölü hücrelerden arındıracaktır. Peeling işlemini haftada 1-2 kez düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Kısa sürede cildinizin daha sağlıklı ve pürüzsüz bir hale geldiğini siz de göreceksiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap