1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Güneş Lekelerinden Korunmanın Yolları

Güneş Lekelerinden Korunmanın Yolları

Güneş Lekelerinden Korunmanın Yolları

Güneş lekelerinden korunmanın en kolay yolu güneşin en dik geldiği saatlerde elbette ki dışarı çıkmamaktır. Bunun yanı sıra eğer mecbur kalınıyorsa açık kıyafetler değil cildimizi kapatan daha bol kıyafetler tercih etmeli ve büyük şapkalar ile yüzünüzü, dekolte bölgenizi omuzlarınızı güneşten korumalısınız. Bununla beraber çok yüksek faktörlü güneş koruyucu ürünler kullanmalısınız. Cildinizi düzenli olarak temizlemeli ve cildinize düzenli olarak peeling yapmalısınız. Peeling yaptığınız günlerde güneşe çıkmamalı ve cildinizin toparlanması için zaman vermelisiniz.

A vitamini özellikle yaz aylarında cildinizin çok ihtiyaç duyduğu bir vitamin olacaktır. O yüzden cilt bakım ürünlerinin yanı sıra A vitamini içerek besinler bol bol tüketilmelidir. Cildin bol nemli olması için bol bol su içmeli ve salatalık ile bakım yapmalısınız. Cilt denize veya havuzdaki klore çok fazla maruz kalmamalı ve çıkıldığında mutlaka saf su ile yıkanıp hemen güneş kremi sürülmelidir ve şaka takılmalıdır. Cilt uzun süre ve güneşin en dik geldiği vakitlerde güneşe maruz bırakılmamalı, güneşlenilmemelidir. Güneşte yanmak özellikle küresel ısınmanın ve atmosferin giderek incelmesi sebebiyle zararlı ışıklara daha fazla maruz kalmaktayız. Bu da cilt kanserlerine, cilt lekelerine neden olmaktadır. Özellikle çok açık giyişiler tercih etmemek ve güneş koruyucu kremler kullanmamak bu açıdan çok önemlidir. Zaten eğer uzun kollu ve beyaz kıyafetler giyiyorsanız bile yine de güneşin çok kuvvetli olmasından dolayı bronzlaşabileceksiniz.

Eğer bronzlaşmak sizin için çok çok önemliyse, bronzlaştırıcı kremler veya köpükler ile daha bronz bir tene sahip olabilirsiniz üstelik cildiniz hiç zarar görmeden.

Buna ek olarak Hindistan cevizi yağından ve aloevera yağından faydalanabilirsiniz. Bu muhteşem yağlar sayesinde akşam güneşinde güneşin daha yatay açıyla geldiği saatlerde, Hindistan cevizi yapı ve aloevera jeli sayesinde hem daha zararsız hem de daha hızlı bronzluk sağlayabilirsiniz. Böylece cilt lekelerine de maruz kalmamış olursunuz.

Güneş Lekelerinden doğal Yöntemlerle Nasıl kurtulunur Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Video İzle

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Gerçekten lekelerden kurtarıyorsa ne güzel, denemek lazım