Gül suyunun cilde faydaları nelerdir?

23 Nisan 2016
6 kez görüntülendi

Gül suyunu mutlaka hepimiz duymuşuzdur. Peki gül suyunun faydalarını biliyor musunuz? Eğer öğrenmek isterseniz sizler için gül suyunun faydalarını araştırdık ve bu yazımızda açıklıyoruz…

CILT LEKELERİ İÇİN GÜL SUYU : Her gün yüzünüzü gül suyu ile temizlerseniz, cildinizdeki lekelerin zamanla kaybolduğunu göreceksiniz. Ayrıca kayısı yağı ve gül yağını karıştırıp, cildinize kullandığınız zaman, cildinjiz gün boyu zararlı etkilerden de korunmuş olacaktır.

DERI KIRIŞIKLIKLARI İÇİN GÜL SUYU : Yaşınız ilerledi ve zamanla ciltte kırışıklıklar oluşmaya başladı diye sakın üzülmeyin. Çaresi var şüphesiz. Gül suyu mucizesine şahit olun ve tarifimizi dikkatle okuyun.

GEREKLI MALZEMELER :

– 2 yemek kaşığı kil,
– 1 nehir kaşığı gül yağı
– 1 dere kaşığı kayısı yağı,
– 1 akarsu kayığı avokado yağı,
– 1 dere kaşığı buğday yağı,

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Kilin içine diğer malzemleri katarak çamur haline gelene dek karıştırın. Elde eetiğiniz maskeyi, göz ve dudak çevresi hariç, bütün yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletilip yıkayın. sonradan cildinizi gül suyu ile temizleyin

GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN GÜL SUYU : Göz altlarını gül suyu ile temizlemek, göz aşağıda oluşmuş yağ bezeleri, bitkinlik ve morlukların giderilmesine muavin oluyor.

MANÂLI UYARI : Saf gül suyu kullanmayın. Cildinizde tahrişe neden olabilir.

nelerdir? www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık