1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Evde Röfle Yapımı, Nasıl Yapılır, Hazırlanır?

Evde Röfle Yapımı, Nasıl Yapılır, Hazırlanır?

Evde Röfle Yapımı, Nasıl Yapılır, Hazırlanır?

Özellikle Türk kadınlarında sarışın olmak bir ayrıcalıktır. Son zamanlarda bu algı biraz yıkılmış olsa da sadece erkeklerin uzun sarı saçlı kadınları beğenmesi bir yana kadınların saçlarını kendileri ve diğer kadınlar için yaptırdığını düşünürsek sarı, uzun, bakımlı ve pırıl pırıl saçlar kadınların genelinin vazgeçilmezidir. Bu noktada her kadın kuaförlere para yatıramayabiliyor. Ülkemizde kuaförlerin yeterince eğitimli olmamasından kaynaklı olarak gerçekten iyi bir kuaför bulmak oldukça zor.  Eğer kuaför gerçekten iyiyse de fiyatlar oldukça fahiş oluyor. Eli biraz yaktın olan kadınlar da saç boala işlemlerini evde kendileri yapmak istiyor.

Röfle saçları tek bir renge boyamaktan biraz daha zordur ve zahmet isteyen bir iştir. Tek renk boyadan biraz daha doğal durur ve saçın yarısı sarı saçlardan oluşurken yarısı kendi saç renginizden oluşmaktadır. Bu sebeple biraz daha doğal durmaktadır ve yoğunluğuna göre de sarışınlığı artırmaktadır. Zorluğu ise doğallığı yakalamaya çalışırken ortaya çıkıyor. Saçlar özenle ayrılmalı ve saç açıcı özenle sürülmelidir. İnternette videolar muhakkak izlenmelidir. Birkaç püf noktayı bahsetmeden önce kullanacağınız oryalin volümünün çok önemli olduğunu belirtmekle beraber saçta kalma süresine deçok dikkat etmeniz gerektiğini söylemeliyim.

Öncelikle saçları açıcı özellik gösteren oryal tozu ve bunu aktive edecek olan peroksit temin edilmelidir. Önerilen oranlarda birbirine tam manasıyla karıştırılmalıdır. Ardından dikdörtgen şekilde saçınızın uzunluğuna göre folyolar hazırlanmalıdır. Saçlar kesinlikle temiz olmamalı en az  1-2 gün yıkanmamış olmalıdır. Bunun sebebi oryal oldukça sert bir kimyasal olduğu için saç derinize zarar gelmemesi için saçların kendi yağının üzerinde olması gereklidir.

Evde Röfle işlemine geçerken öncelikle saçın ense bölgesinden başlanmalıdır. Saçlar tutam tutam alınmalı ve bir kuaför tarağı elde edilmelidir. Eldeki tutam öncelikle zikzaklar halinde ayrılmalı ve yarısı boyanmayacak şekilde kaldırılıp kalan kısmı elinizde tutmalısınız. Ardından elinizdeki parçayı bir krepe tarağı ile saç köklerine doğru iteleyerek bir kısmını daha boyanmayacak olarak ayırmalısınız. En son kalan kısmı isterseniz ombre olacak şekilde gelişi güzel sürün isterseniz diplere yaklaşarak sürün. Tüm saç için bunu uygulayın. Her tutamı folyo ile kapatın. Bekleme süresi boyunca saçlarınızı devamlı olarak kontrol edin. Saçlarınızın sıcaklamamasına dikkat edin. Mümkünse havalandırmanın önünde veya vantilatörün önünde bekleyebilirsiniz. Süre tamamlanınca saçların diplerini çok yormadan saçları yıkayın ve maske yapın. Unutmayın sarı saçların en büyük handikabı rengin turuncuya çalmasıdır ve kuruluktan ötürü çatal çatal görünmesidir. Muhakkak bir mor şampuanla haftada bir saçlarınıza 5 dakikalık kürler yapın ve turunculukları saçlarınızdan silin. Yağ ile yapılan doğal bakımları da kesinlikle atlamayın.

Yorum Yap

Yorum Yap