1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Evde İnce Eyeliner Nasıl Çekilir, Sürülür, Püf Noktaları

Evde İnce Eyeliner Nasıl Çekilir, Sürülür, Püf Noktaları

Kadınlar tarafından son yıllarda çokça rağbet gören makyaj, dudak, yanak veya göz çevresi gibi yüzün her kesimine uygulanan kusur kapatma yöntemidir. Makyaj yapılırken dikkat edilen bu bölgeler, kendi makyaj stillerini de oluşturmuştur. Göz makyajı, bu makyaj stilleri arasında en çok tercih edilen makyaj çeşididir.

Göz makyajı, yüz makyajında gözün vurgulanmak istendiği durumlarda üzerinde çokça durulması gereken konudur. Aşırı ve yanlış makyaj kullanımı ile beraber göz makyajı yüzün kusurlarını kapatmaktan ziyade kusuru büyütecek etkiye bile sahip olabilmektedir. Bu yüzden göz makyajlarında kullanılan rimel, kalem ve eyeliner malzemeleri doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Özellikle eyeliner kullanımı, kadınlar arasında çok yaygın olsa da gereğinden fazla kalın ve ince sürümleri ile çirkin bir duruşa yol açar.

Eyeliner Çeşitleri Nelerdir?

Eyeliner, makyaj piyasasında birçok çeşide sahip makyaj malzemelerinden biridir. Göze eyeliner çekmek için kullanılan makyaj malzemeleri şu şekildedir:

Kalem Eyeliner

Genellikle eyeliner sürmekte zorlanan kişiler tarafından tercih edilen kalemler, eyeliner gibi parlak ve daha kalıcı olmadığı için günlük kullanım dışında tercih edilmezler.

Likit Eyeliner

Fırçalı bir tüp ile satışı yapılan likiteyeliner, kalıcı özellik göstermesi ve belirgin olması sebebi ile tercih edilir. Bazı firmalar tarafından fırça haricinde kalem uçlu olarak da satışı sağlanmaktadır. Likit özelliği olduğu için sürüldükten sonra bir süre dokunulmamalıdır.

Jel Eyeliner

Fırçalı şekilde satılan jel eyeliner, dağılması zor olduğu için tercih edilen eyeliner çeşididir. Akıcı yapısı ile kolayca uygulanabilmektedir.

Evde Eyeliner Nasıl Çekilir?

Doğru ve kaliteli bir makyaj için göz makyajı oldukça önemlidir. Kadınlar arasında özellikle göz makyajında, eyeliner çekimi sorunlara yol açmaktadır. Doğru ve kaliteli bir eyeliner sürümü için dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Eyeliner çekiminde en çok karşılaşılan sorun el titremesidir. El titremesine karşı el ya yanaktan ya da dirsekten desteklenmelidir.
  • Eyeliner’ı doğru çekebilmek için önce göz kapağına noktalar konulmalıdır. Bu noktaların birleştirilmesi ile beraber eyeliner daha rahat sürülecektir.
  • Eyeliner sürümünde en çok yapılan hata, göz çevresinin sürekli olarak farklı taraflara gerdirilmesi işlemidir. Bu gerdirme işlemi özellikle likit eyeliner sürümünde sorun yaratmaktadır.

Yukarıdaki sayılı püf noktalar dikkate alındığında kaliteli ve hoş duran bir eyeliner sürümü elde edilecektir.

Evde Eyeliner Nasıl Çekilir Video İzle

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. İstanbul’da bayan kuaför dükkanım günde onlarca kişiye eyeliner çekiyorum ama yazınızı okuyucunca gözden kaçırdığım bazı noktalar olduğunu fark ettim