Evde Doğal Saç Rengi Nasıl Açılır, Saçın Rengini Açmak

28 Mart 2017
8 kez görüntülendi

Saçlar boya ve açıcılar gibi kimyasal maddeler ile ciddi anlamda yıpranmaktadır. Bunun üzerine birde şekillendirmek amacı ile ısı verilince saçlarda yanma ve kırılma gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. rengini değiştirirken kimyasal maddeler kullanmak yerine doğal yöntemler kullanmak hem aynı sonuca ulaşmayı sağlamaktadır hem de saçların yıpranmasına sebep olmamaktadır. Sadece rengini açmak isteyenler bu doğal yöntemler ile istedikleri sonuca ulaşabilmektedir. Ayrıca saçlar yine de belli bir renge boyanmak isteniyorsa ve bunun içinde boyası kullanılacak ise boya öncesinde kimyasal açıcılar kullanmak yerine doğal yöntemleri tercih etmek de bir nebze olsun saçların hasar görmesini engellemektedir.

Bazı doğal yollu saç açma yöntemleri şunlardır;

karbonatlı-saç-rengini-açma

karbonatlı-saç-rengini-açma

Papatya Suyu ile Saçın Rengini Açmak

Bir miktar papatya derin bir kap içerisine konularak üzerine su ilave edilir. Daha sonra kısık ateşte papatyaların özü şu içerisine geçene kadar iyice kaynatılır. Su iyice kaynadıktan sonra papatyaların özü suya geçecek ve su sarı veya yeşil bir renk alacaktır. Elde edilen bu papatya özlü su saçlara sürülerek güneş ışığına çıkılır. Güneşte ne kadar süre beklemiştir ise saçların rengi de o kadar fazla açılır.

Limon Suyu İle Saçın Rengini Açmak

Limon asitli bir yapıya sahip olduğundan dolayı saçların pH dengesini düşürerek renklerinin açılmasını sağlamaktadır. Limonun suyu saçlara sürülerek saçlar güneş ışığında bekletilir. Genellikle sarımsı bir renk halinde saç rengi açılır.

Soğan Kabuğu ile Saçın Rengini Açmak

Soğanların dış yüzeyinde olan turuncu ve sert kabuklar soyulur. Bu kabuklar derin bir kap içerisinde içerisine su ilave edilerek kaynatılır. Kaynadıktan bir süre sonra suyun rengi turuncu bir hal alır. Elde edilen su saçlara sürülerek bekletilir. Bu yöntem ile saçların rengi genellikle hafif karamel bir ton alarak açılır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık