1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. Evde Ağda Nasıl Yapılır, Acı Çekmemek için Püf Noktaları?

Evde Ağda Nasıl Yapılır, Acı Çekmemek için Püf Noktaları?

Evde Ağda Nasıl Yapılır, Acı Çekmemek için Püf Noktaları?

İstenmeyen tüyler, özellikle kadınların her ay ekstra vakit harcamasına neden olmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu vardır. Bu yollar arasında kimisi daha acısız, kimisi ise daha acı verici ama uzun süre etkilidir. Kişiler, tüy yapılarına ve isteklerine göre bir yöntem seçebilirler.

Evde İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin Yöntemler

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en sık kullanılan yollardan bir tanesi tüy dökücü köpükler ve kremlerdir. Bu ürünler özellikle daha ince yapılı tüylerde etkilidir. Ciltte bir süre bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Epilasyon cihazları da son zamanlarda çok gelişmiştir ve evde kullanım için uygun modelleri de vardır. Bu cihazların bir kısmı kısmen can yakıcı olabilir ama son dönem çıkan modeller acısız bir temizlik sunmaktadır. Tüy sorunu ileri seviyede olanlar için lazer epilasyon gibi yöntemler de uygun olabilir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sık tercih edilen yolu ise ağdadır. Eskiden beri uygulanan bu yöntem, tüyleri kökten aldığı için tercih edilmektedir. Ağda, bir güzellik merkezinde uygulatılabileceği gibi evde de uygulanabilir.

Evde Doğal Ağda Yapımı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ağda uygulaması evde kolaylıkla ve doğal ürünlerle hazırlanabilir. Bunun için bir tencereye 3 su bardağı şeker konulur. İçine yarım su bardağı kadar su ilave edilir. Orta karar bir ateşte ısınması sağlanır. İçerikteki şeker tamamen eriyene kadar karıştırılır. Son olarak bir su bardağının dörtte biri kadar miktarda limon suyu eklenir. Limon suyu yerine istenirse doğal sirke de konulabilir. İdeal ağda kıvamına ulaşana dek karıştırmaya devam edilmelidir. İdeal kıvama gelmesi 20 dakikayı bulacaktır. Ardından ateşten alınıp oda sıcaklığında bırakılması gerekir. Soğuduğunda doğal ağda hazır hale gelmiştir. Fazla miktar hazırlandıysa, kullanılmayacak olan kısım buzdolabına konabilir. Kullanılacak kısım ağda bezleri yardımı ile klasik ağda şeklinde uygulanabilir. 

Yorum Yap

Yorum Yap