1. Ana Sayfa
  2. Güzellik
  3. En Etkili Cilt Beyazlatma Kremleri

En Etkili Cilt Beyazlatma Kremleri

Zamana ve yaşa bağlı olarak cilt üzerinde lekeler, ton bozuklukları ortaya çıkıyor, bu durumlar için insanlar en etkili cilt beyazlatma kremleri veya doğal yöntemler deniyor ki bu yazıda da bunlara değineceğiz.

Cilt Beyazlatmada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cilt beyazlatmaya karar veren insanların dikkat etmesi ve özellikle bilmesi gereken en temel husus bu işin keyfi bir uygulama olmadığıdır ve kişinin cildini beyazlatmaya karar vermesi durumunda mutlaka bir uzman hekime danışarak adım atması gerektiğidir.

Aşağıda belirtilen ürünlerden hangisinin kullanılacağı noktasında ise son kararı cilt hekiminin vermesi gerekir.

Ayrıca kullanılacak olan krem cilt tipine uygun olan bir krem olmalıdır. Yani her ürün her cilt için uygun değildir. Eğer kişi cildini tanımıyor yada emin değil ise öncelikle cilt analizi yapılmalı ve sonrasında o cilt yapısına uygun olan krem kullanılmalıdır.

Tüm bunlara ilaveten kullanılan kremin nasıl kullanılacağı iyice anlaşılmalı ve kremin içinde yazanlar doğrultusunda krem düzenli ve aralıksız olarak cilt beyazlayana kadar kullanılmalıdır.

Önerilen Ürünler

  • Nuxe Beyazlatıcı Serum: Dermokozmetik sektörünün en önemli markalarından bir tanesi olan Nuxe ilgili dermatolojik testlerden geçtikten sonra piyasaya sunmuş olduğu bir üründür. Özellikle cilt üzerinde oluşan lekelerin giderilmesinde etkili olan bir formdur. İçeriğinde C vitamini ve çiğdem çiçeği yer alır. Serum formunda olması ürünün etkisini artırmaktadır.
  • FadeOut Krem: Bu ürün de alanında kendini kanıtlamış olan özel ürünlerden bir tanesidir. Cilt tonunu eşitlemeye, cilde parlaklık vermeye ve cilt lekelerini yok etmeye yardımcı olur.
  • Avon Cilt Beyazlatıcı Krem: Dermokozmetik olmamakla beraber düzenli kullanıldığında cildi beyazlaştırdığı bilinen etkili ürünlerden bir tanesidir. Tüm yaşlarda ve normal ciltlerde kullanılabilir.
  • Sinos Beyazlaştırıcı Krem: Yaşa bağlı ortaya çıkan cilt lekelerinin görünürlüğünü ortadan kaldırmaya yarayan doğal özlü bir formdur.
  • Jellian Cilt Beyazlatma Kremi: Tamamen bitki özlü olan 8 ile 12 hafta arasında etkilerini belli etmeye başlayan cilt tonunu eşitleyen çok yönlü bir üründür.

Doğal Yöntemler

Cilt Beyazlatma için elbette yapılabilecek çok daha başka krem dışında da alternatifler bulunuyor.

Bunların en başında elbette peeling tarzı cilt beyazlatma yöntemleri geliyor. Farklı türdeki peelingler cilt beyazlatma için uygulanan yöntemler arasında.

Bir de elbette kimi evde de yapılan basit uygulamalar var ki onlardan bazıları da şunlar:

  • Domates, yoğurt maskesi: Burada bir domates rendesi veya domates suyu bir alabildiği kadar yoğurt eklenip, krem haline getirilip temizlenmiş olan cilde sürülür ve yirmi dakika bekletildikten sonra cilt yıkanır.
  • Elma sirkesi de cilt beyazlatma için uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesidir. Yine temizlenmiş olan cilde düzenli olarak uygulanması yeterlidir.
  • Limon ve bal karışımını maske haline getirerek uygulamak da bir diğer alternatiftir.

Üstte belirtilen doğal yöntemler de en etkili cilt beyazlatma kremleri kadar beyazlatma işleminde krem tercih etmeyen insanlar için alternatiftir.

Yorum Yap

Yorum Yap