Anasayfa / Güzellik / Doğal Siyah Nokta Temizleme, Nasıl Geçer?

Doğal Siyah Nokta Temizleme, Nasıl Geçer?

Siyah Noktalardan Doğal Yolla Kurtulmanın Yolları?

her yaştan ve cinsiyetten insanın sorunu olarak bilinmektedir. Siyah nokta sorunu, ölü hücrelerin, ciltteki gözenekleri tıkaması neticesinde ortaya çıkan görüntüdür. Bu sorun, bazen bölgesel olmakla beraber, cildin birçok yerinde de görülebilmektedir. Siyah noktaları temizlemek önemlidir, ancak tekrar oluşumun da engellenmesi şarttır. Bunun için cildin daima derinlemesine temizlenmesi gereklidir.

siyah-noktalar-nasil-temizlenir
siyah-noktalar-nasil-temizlenir

Siyah Noktalardan Kurtaran Ürünler Nelerdir?

Piyasada, çok sayıda siyah noktalardan kurtardığını iddia eden ürün satılmaktadır. Bunların bir kısmı neredeyse hiçbir etki göstermez ve ticari ürünler olarak hayal kırıklığı yaratır. Bir kısmı ise pahalı ürünlerdir, ancak etkili oldukları söylenebilir. Son dönemlerde siyah noktalar konusunda siyah maske isimli ürün çok fazla duyulmaktadır. Bu ürünü birçok marka piyasaya sürmüştür. Bazı markaların siyah maskeleri siyah noktalar üzerinde etkili olmayıp, yalnızca cildi canlandırmaktadır. Bazı markaların ürünleri ise peeling görevi yaparak göreceli olarak etki gösterebilmektedir.  

Evde Hazırlanabilen Doğal Siyah Nokta Kürleri

Hem hesaplı, hem de doğal bir siyah nokta tedavisi isteyenler için evde uygulanabilecek çok sayıda formül vardır. Bu formüller, öncelikle cildin küçük bölümünde denenmeli ve ardından beklenmedik bir etki görülmediği takdirde tüm bölgeye uygulanmalıdır. Doğal ve bitkisel dahi olsa her karışım her ciltte aynı etkiyi göstermez. Siyah noktalar için; 1 tatlı kaşığı dolusu karbonat su ile karıştırılarak hamur kıvamına getirilir. Bu hamur halindeki karışım, siyah noktaların bulunduğu bölgeye uygulanır. 5-10 dakikalık bir bekletme yeterlidir. Ardından ciltten temizlenebilir. Hem peeling, hem de bakım için bu karışım uygulanabilir. Yine bir miktar doğal deniz tuzu su ile karıştırılarak sorunlu bölgeye masaj ile uygulanabilir. Bu da etkili bir peeling sağlayacaktır.

Biraz daha uğraştırıcı ancak bir o kadar da etkili bir maske de vardır. Bunun için; portakalın kabukları alınır ve birkaç gün boyunca güneşte kurumaya bırakılır. İyice kuruduktan sonra bu kabuklar rendelenir ve toz haline gelmesi sağlanır. Bu toz, yeterli miktarda doğal gül suyu kullanılarak hamur kıvamına getirilir. Siyah noktaların olduğu bölgeye uygulanır ve 15 dakika kadar bekletilir. Sonrasında temizlenir. Bu uygulama da son derece etkili ve yararlı bir yöntemdir.  

İlginizi Çekebilir

ciltteki siyah noktalar

Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Geçer, Temizlenir

Günümüz birçok kadının derdi yüzünde ki siyah noktalardan kurtulamamak. Aslında çok basit birkaç adımla temizleyebileceğiniz yüzünüzü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir