Çok Iyi Yüzler için Saç Stilleri

Çok Iyi Yüzler için Saç Stilleri

Çok Iyi Yüzler için Saç Stilleri

Botoksu veya plastik cerrahiyi unutun. Yüzünüzde hızlı bir metamorfoz yaratmak istiyorsanız, yüz şeklinize yerinde yeni bir saç kesimini deneyin.

“Müşterilerime daima perçemin botokstan daha ucuz olduğunu söylerim. Bir saç stili sizi ayrıntılarıyla yeni bir ruh haline sokabilir” diyor New York City Valery Joseph Salon ’un baş stilisti Maria De Los Angeles. “Saç kesimi ile yapılabilecek fazla artı şey vardır.”

Muhakkak görünümünüzde köklü bir değişiklik yaparken, dürüst seç kesimini tercih etmek yaşamsal tartma taşır. En manâlı noktalardan biri de, yüzünüze yerinde saç kesimini seçmektir. İşte De Los Angeles ’in öbür yüz şekilleri için önerileri.

Dairesel (Cameron Diaz, Charlize Theron)

“Dairesel yüz, olağan bir yüz şekli olarak değerlendirilir,” diyor De Los Angeles. “1940 ’larda, bu yüz tipi için popüler görünüş, yumuşak ve doğal dalgalardı. Bundan Böyle daha çok deniz dalgaları duygusu yaratan kıvrımlar yapıyoruz.” İşin püf noktası kıvrım uzunluğunu yanakların altına dek uzatmaktır; stilistinize katları çok kısa yapmamasını söyleyin.

Köşeli (Angelina Jolie, Jennifer Garner)

“Böyle bir yüz şekliniz varsa, çoğu saç stili size yakışacaktır. Lakin yüz hatlarınız büyükse, saçınızın uzunluğu ve dokusu konusunda kendinizi ne kadar dar hissedeceğinizi de göz önünde bulundurmanız gerekir” diyor De Los Angeles. “Angelina Jolie bunu dürüst yapıyor: Uzun saçı tercih ediyor ve yüz hatlarını dengeliyor. Saçları kısa olsaydı, yalnızca dudaklarını görürdünüz.”

Kalp (Reese Witherspoon)

“Bu herif yüzlere en çok yana atılmış bukleler hoş durur; çünkü genellikle alın genişliği yanak genişliğinden fazladır,” diyor De Los Angeles. “Saçların elmacık kemiği çizgisine doğru daha buruşuk görünmesini sağlayacak katları severim. Çok düz saçı sevmem; yanak noktasını çok pozitif bildiren bir perdeye benzer düz saç.”

Uzun (Lisa Rinna, Joy Behar)

“Yerine Getirmek istediğiniz şey, yüzün uzunluğunu kısaltmaktır; bu nedenle, perçemlerin gerçekten işe yaradığını düşünüyorum,” diyor De Los Angeles. “Yüzün çevresinde daha kısa katların olması da işe yarayacaktır. Saç, göğüs bölümünü aşacak kadar uzun olmalıdır. Keza ben uzun hatlardan da uzak dururdum.” Zaten uzun olan bir yüzü daha da uzun gösterecek fazla uzun saçların seçim edilmemesini de öneriyor. Bunun yerine, kafanın üst kısımlarında katlar olmasını ve saçların bu bölümde daha dolgun durmasını tercih edebilirsiniz.

Cümbür Cemaat için: Perçemler

Her yüz şekline uyan ve yüzünüzü canlandıracak bir başka görünüm: perçemler! “Bilhassa kaş uzunluğundaysa, perçemler yüzünüzün bütün görünümünü yenileyebilir,” diyor De Los Angeles. “Biraz kat ve yandan atılmış kakül çoğu kadında harikalar yaratır. Perçem, sizi fazla daha inanılmaz ve modern gösterir.”

Perçem kullanmayı seçim ederseniz, müthiş bir görünümden berbat bir görünüme geçmemek için bu perçemlerin sık sık düzeltilmesi gerektiğini unutmayın. “Düz perçemler hoş görünebilir, lakin onları taşımak kuvvet olabilir ve perçemin bakımı gerçekten zordur,” hatırlatmasını yapıyor De Los Angeles.

Çok Iyi Yüzler için Saç Stilleri www.melekhanim.com farkıyla sizlerle.

Yorumlar (0)