Cilt Lekeleri Nasıl Kapatılır? Kapama Teknikleri Nelerdir?

24 Mayıs 2017
10 kez görüntülendi

Leke Kapama Teknikleri ve ?

lekelerinden muzdarip olanlar için neredeyse onlar ile yaşamak oldukça sorunlu bir hale gelmiştir. Önceden çıkan sivilcelerin bıraktığı lekeler bir yana genetik olarak vücudumuzda ya da yüzümüzdeki daha koyu renkleri yerler, daha hassas olan ciltlerdeki kolayca kendini gösteren kırmızılıklar oldukça zorlu bir durumdur. Bunun yanı sıra roza gibi hastalıkları, cilt kuruluğu kaynaklı pullanmalar ve kırmızılıklar oldukça can sıkıcıdır.

Öncelikle cilt lekelerinin neyden kaynaklandığı bilmek oldukça önemlidir. Lekeleri kapatmak kadar onları tedavi etmek de oldukça önemlidir. Kapatmadan önce ilk olarak yapılması gereken aslında tedavi etmek olmalıdır. Lazer uygulamaları, ışık tedavileri sayesinde, dermaroller uygulamaları ve cilde uygulanan serum ve kremler ile lekelerin renginin açılması ve hatta geçirilmeye çalışılması çok önemlidir. Ancak bunların yanında bir de gitmemekte direnen lekeler vardır. Örneğin gözaltı morlukları , alerjik reaksiyon sonucu ortaya çıkan kızarıklıklar veya güneş lekeleri gibi.

Tedavi sürecinde de geçmeyen lekelerde de yardımcımız olan ürünler corrector dediğimiz renk düzenleyici eşitleyici ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanılmasındaki püf nokta renk kartelasında zıt olan renkleri bir araya getirerek nötrleşme sağlanmasıdır. Örneğin morluklara karşı somon rengi, kızarıklıklara karşı yeşil renkler gibi. Öncelikle edinin ve renk kartelasından lekenin ne renk olduğunu bulun ve ardından tam zıttı olan rengi bulun. Bunun için piyasada oldukça fazla üretilmiş ürün vardır. pahalı markalarda olduğu gibi uygun fiyatlı markalarda da oldukça güzel ürünler bulabilmektesiniz. Örneğin Flormar markasının corrector paleti, Make Up Forever markasının corretor paletleri hem uygun fiyatlı hem de pahalı iki ürüne örnektir.

Uygulama yapmadan önce her zaman cildinizi hazırlamalısınız. Temizlemeli, toniklemeli ve nemlendirdikten sonra sorunlu olan bölgelere uygun renkteki ürünü sadece lokal olarak uygulamalı ve yüzük parmağınız ile fazla dağıtmadan bölgeye yedirmelisiniz. Ardından üzerine çok az miktarda renksiz pudra uygulayıp bu bölümü sabitlemelisiniz. Uygulamayı yaptıktan 5-10 dakika sonra ürün o bölgeye oturacaktır ve ardından normal fondöten ve kapatıcınızı uygulayabilirsiniz fakat uygulama yaparken alttaki ürünün kesinlikle oynamamasına dikkat etmelisiniz. Gün içerisinde de bu bölgelere olabildiğinde az dokunmalısınız. Eğer fondöten üzerine pudra tercih etmiyorsanız en azından bu bölgelere bir parça pudra uygulamak kalıcılığını bir parça daha uygulayacaktır. Diğer bir püf nokta ise makyajın kalıcılığını artıran bazları yüzünüzün tamamına uygulamasanız bir bu bölgelere uygulayarak gün içerisinde siz makyajınızı çıkarana kadar çıkmamasını sağlayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Nasıl Kapatılır? Kapama Teknikleri Nelerdir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık